Skocz do zawartości
Forum

Czy powinienem pójść do psychologa?


Gość Retoryczny91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Retoryczny91

Witam. Nie wiem szczerze mówiąc od czego zacząć, wiec zacznę od głównego problemu którego chciałbym się pozbyć. Jestem bardzo agresywny, wybuchowy, ostatnio często tracę nad tym kontrolę. Najgorsze jest to, że krzywdze tym rodzinę, te kilka osób w swoim życiu którym na mnie zależy. Od wielu lat sam zmagam się ze swoimi problemami. O ile dobrze pamiętam nigdy nikogo nie poprosiłem o pomoc. Izoluje się od ludzi. Jestem aspoleczny, nie potrafię nikomu zaufać, prawdopodobnie ludzie uważają mnie za zarozumialego dupka. Siedzą we mnie emocje, żale, złość, narasta gniew. Nie mam ochoty do życia, nic mnie już nie cieszy nie interesuje, nienawidzę samego siebie w każdym calu, mam multum kompleksów. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Wstydzę się o tym mówić, wstydzę się okazywać słabość.

Odnośnik do komentarza

Tak i to jak najszybciej. To fobia społeczna . Unikasz ludzi i jesteś agresywny. Agresja pewnie wynika z frustracji. Też tak mam. Tyle że ja już w ogóle jestem aspołeczny. Fobia może zniszczyć najlepiej nie zwlekać.

Odnośnik do komentarza

Retoryczny91, nie wiem, co jest głównym Twoim problemem, bo wirtualnie nie da się postawić diagnozy. Konieczna jest konsultacja z psychologiem albo lekarzem psychiatrą, który Pana wysłucha i będzie mógł postawić rzetelne rozpoznanie oraz zaproponuje odpowiednie leczenie, jeśli te okaże się konieczne (leki i/lub psychoterapię). Proszę pozwolić sobie pomóc i iść do specjalisty. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość Patryk Wójcik

Przestrzegał bym wszystkie osoby, które próbują postawić diagnozę na podstawie krótkiego opisu. Nie można tak po prostu stwierdzić fobii i znaleźć jej natychmiastową przyczynę. To raczej nie będzie pomocne dla autora wpisu.

Jak najbardziej polecam jednak rozmowę ze specjalistą. Nie musi być to nawet osobista wizyta, wielu psychologów umożliwia konsultacje online. Sam praktykuję również takie rozwiązanie. Taka konsultacja może pomóc nam w doborze odpowiedniego psychologa, do którego warto się udać, albo może pomóc nam przybliżyć naszą obecną sytuację. Warto się tym zająć już teraz, ponieważ czym dłużej będzie to trwało bez zrozumienia, tym trudniej będzie Ci się z tym zmagać. Czasami jedna konsultacja może pomóc nam określić, czego tak naprawdę potrzebujemy i szukamy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci, abyś mógł znaleźć właściwą drogę, do równowagi.
Patryk Wójcik.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...