Skocz do zawartości
Forum

Smutek i przygnębienie a depresja


Gość gaba8811

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 30 lat dwoje dzieci 7 lat i 10 miesięcy są zdrowe i pełne radości mam też dobrego męża dba o nas i troszczy się jak tylko potrafi. Wiem że to ja mam problem z sobą cały czas jestem smutna zapłakana i zdołowana mam myśli samobójcze ale wiem że dla dzieci żyje i one stawiają mnie do pionu. Jestem zmęczona nic mi się nie chce, mam mętlik w głowie czasami z nerwów zacinam się przy mowie coraz częściej brakuje mi słów albo nie pamiętam jak dana rzecz się nazywa Nie wiem co mam zrobić Skąd zabrać siłę i chęci do życia

Odnośnik do komentarza

Musisz odpocząć. Być matką to nie praca na pół etatu. Cały czas musisz być w formie, nie masz czasu siąść i się odprężyć. Obiad, sprzątanie, pranie, gotowanie, zabawy z dziećmi, pomoc w odrabianiu lekcji, praca, mąż. Musisz znaleźć chwilę dla siebie, kiedy będziesz miala czas aby poczytać, posłuchać muzyki albo posiedzieć w ciszy. może porozmawiaj z mężem, o tym, że potrzebujesz odpoczynku, że musisz mieć chwilę wytchnienia. Może jakiś wyjazd we dwoje choćby na kilka dni.

Odnośnik do komentarza

Gaba, koniecznie musisz udać się do psychologa, a jesli będzie trzeba to do psychiatry, ponieważ stan, który Cię dopadł to prawdopodobnie depresja. A jak sama doskonale wiesz, depresja to bardzo poważna choroba, zwłaszcza, że już masz myśli samobójcze. Dlatego musisz powiedzieć mężowi co czujesz, że jest Ci ciężko i potrzebujesz jego siły i wsparcia podczas terapii i koniecznie zgłosić się na leczenie. Samobójstwo to najgorsza droga, nie możesz tego zrobić. Zasługujesz na szczęście, ale musisz o nie walczyć. Wygrasz jeśli się nie poddasz. Jesteś matką i żoną - to ogromne wyzwanie, dlatego potrzebujesz porady specjalisty. Nie czekaj, tylko zgłoś się do psychologa jak najszybciej - jesteś wyjątkową kobietą, kochasz i jesteś kochana. Nie pozostaje nic innego jak walczyć o wspaniałą przyszłość. Możesz także zadzwonić pod poniższy numer telefonu, aby porozmawiać o swoich uczuciach i przemyśleniach, ale wiedz, że wizyta u specjalisty jest konieczna! Powodzenia!

DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH DEPRESJI
tel. 022 838 34 96
Stowarzyszenie ISKRA przy ośrodku Nowolipie
czwartek w godz. 17.00 - 19.00

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...