Skocz do zawartości
Forum

Niska samoocena u 15-latki


Gość l...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat a mój problem trwa już prawie od 4 lat. Marnuje sobie całe dzieciństwo przez to ze jako dziecko wmowilam sobie ze jestem gruba ze dopóki nie scgudne będę sama i tak jest do dziś.Waze się po kilkanaście razy dziennie mam napady obzarstwa każdy kg więcej powoduje płacz. Ale nie potrafię przestać się ważyć nie mogę przytyć.kg są dla mnie wszyykim. Kiedys katowalam się ciężkimi treningami do czego doprowadziłam że nie mam okresu od ponad roku zastanawiam sie czy tak bedzie zawsze

Odnośnik do komentarza

a mnie w takich przypadkach najbardziej zastanawia postawa rodzicow. Przeciez twoje tycie jest najprawdopodobniej spowodowane choroba. przykro mi, ze twoi rodzice to lekcewaza. moze naskarz sie do cioci/babci na mame i powiedz ze przez nia jestes chora na otylosc.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Droga 15-nastolatko, napisałaś, że problem trwa już 4 lata. Jesteś już swoją własną ekspertką od problemu związanego z wagą i powiązanym z tym problemem z nastrojem, prawda? Wiesz już, że ciężkie treningi i skrupulatne kontrolowane wagi nie rozwiązują problemu bycia docenioną, ważną i potrzebną, prawda? To naturalne potrzeby każdego z nas. Tylko nie tędy droga. W ten sposób wyniszczasz swój organizm. To poważny problem. Z opisu wnioskuję, że prawdopodobnie doświadczasz trudności z grupy zaburzeń odżywiania. Zdecydowanie trudno jest poradzić sobie z tym samej. Doceń swoje trudne doświadczenie, zaufaj swojej intuicji, która podpowiada Ci „muszę poszukać innych rozwiązań” i poszukaj profesjonalnej pomocy. Ja proponuję rozmowę z psychoterapeutą, lub psychologiem, któremu będziesz umiała zaufać i otwarcie porozmawiać o swoich ciągle i ciągle ponawianych nieskutecznych drogach szukania akceptacji siebie i wypracować nowe, zdrowsze sposoby. To jest możliwe! Sporo już wiesz na ten temat. Odwagi. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Zaabsorbowanie tematyką jedzenia, kontrolowanie wagi, treningi, brak miesiączki - to objawy, które sugerują zaburzenia odżywania się. Standardowo nie o samo "jedzenie/niejedzenie" chodzi. To tylko wierzchołek góry lodowej, u podstaw której kryją się problemy z samooceną, samoakceptacją itd. Kontrolując wagę, nie odzyskasz kontroli nad swoim życiem, jeśli nie pozwolisz sobie pomóc. Zachęcam Cię do szczerej rozmowy z rodzicami, z którymi wspólnie mogłabyś rozważyć skorzystanie z pomocy psychologa/psychoterapeuty. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...