Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze snem i lęki


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problemwczoraj nie moglemzasnac do 4 ranoaczelo sieod tego ze co zapadalem wsen to cos,nie przebudzalo jak nie lek jakis paniczny strach to noga sie ruszala to reka to caly tulow i to mnie przebudzalo na koniec krecily mnie nogi czy to od mnerwicy czy depresji

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

Paraliż senny.
Oj chłopie, czarno to widzę
Oj czarno :-)
A to dopiero początki:-)
Jeśli z tego nie wyrośniesz, to w przyszłości podczas takiego snu na jawie będzie widział takie zjawy jakie nawet nigdy fizjologom się nie śniły :)

Odnośnik do komentarza
Gość UncleSam

Tak jak wyżej autor napisał jest to paraliż senny.W normalnym trybie snu organizm na chwilę przed zaśnięciem przeprowadza testy czy już śpimy (czy umysł śpi).Te testy to drgawki,swędzenie itp.Jeżeli nie zaczniemy się poruszać,drapać mózg uzna że śpimy i sparaliżuje ciało,żeby to co we śnie nie łączyło się z tym co w rzeczywistości (np bieganie we śnie).Jednak zdarza się że leżymy długo nieruchomo,nie możemy zasnąć a nasz mózg błędnie wprowadza paraliż bo uznaje że umysł śpi.I to właśnie to co sie tobie zdarzyło.Miałeś sen i paraliż mimo że nie spałeś.Po prostu dwa światy nakładały się w jeden.A wybudzanie w nocy,ruszanie ręką czy nogą to problem z paraliżem sennym,który mógł okazać się "za słaby".Najprościej mówiąc-sen i zasypianie to kilka-kilkanaście następujących po sobie procesów które w twoim wypadku trochę się pomieszały i ponakładały na siebie.Na problemy ze snem znam jeden dobry sposób-po prostu nie spać tak długo aż sam zaczniesz zasypiać.Nie próbuj zasypiać na siłę bo frustracja z powodu braku zapadnięcie w sen ci to uniemożliwi (błędne koło) i raczej się nie przejmuj bo wygląda mi to na jednorazową dolegliwość niż na początek czegoś powazniejszego.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem że to może się zdarzyć częściej ale nie będę się nakrecal bo mam nerwice i dolegliwości codziennie masse :) to byl pojedynczy przypadek ze cala noc co zasnolem to przepudzalem ale zdarza sie pojedynczo co tylko zasne bo jakies zdarzenie sie dzieje w moim snie to odrazu wybudzam i dalej normalnie śpię i niewiem czy spałem czy w połowie spałem czytałem że to zryw imunologiczny czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza

Dodam że kiedyś miałem taki paraliz ze polozylem sienspac obok dziewczyny ibtak niewiafomo kiedy zasnolem i leze dalejbobik a nie moge sie ruszyc ani nic powiedziec i stracg ale odechem szybko się wybudzilem a tu coś innego było szybkie wybudzanie i drgania mięśni mnie wybudzaly

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...