Skocz do zawartości
Forum

Mój partner ma problem z alkoholem


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę ponieważ moja siostra ma partnera który pije. Mają dwójkę wspaniałych dzieci. Są ze sobą przeszło 10 lat. Nie wiem jak jej pomóc- każda prośba żeby on poszedł do psychologa i porozmawiał o tym że jest alkoholikiem kończy się krzykiem i zdaniem: "ze mną jest wszystko dobrze tylko wy macie urojenia i to wam jest potrzebny psychiatra" poza tym po każdym razie przyjścia pijanym grozi że jeśli nie wpuści go do mieszkania to wyważy drzwi. Poza tym jest bezrobotny, wylicza moją siostrę z każdego wydanego grosza- nawet jeśli zostały kupione owoce dla dzieci. Siostra nie umie poradzić już sobie z tym. Ja też za bardzo nie wiem jak mogę jej pomóc.... Płaczę razem z nią ponieważ bezradność jest okropna.... Proszę pomóżcie....

Odnośnik do komentarza
Gość władysława1

Witaj, musisz wspierać siostrę w tej bardzo ciężkiej sytuacji. Wydaje mi się, że najlepszą opcją byłaby wyprowadzka siostry od męża. Może byłby to dla niego tzw. kop, który uświadomi mu co jest w życiu ważne. Niech siostra postawi stanowczy warunek - albo rodzina, albo alkohol, i niech nie zmienia swojej decyzji. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Skoro wie, że jej partner pije i problemy sa coraz powazniejsze, powinna odejść od niego wraz z dziećmi. Nie może pozwolić sobie na to, aby jej partner zabierał jej pieniądze na alkohol, które chciałaby przeznaczyć na jedzenie czy jakiekolwiek inne potrzeby. Może kiedy odejdzie, jej partner zrozumie, że to nie sa żarty, zreflektuje się i zgłosi się na leczenie. Musi też wiedzieć, że mężczyzna nie ma prawa jej grozić, ani zastraszać. Jeśli partner zagraża jej bądź dzieciom, np. jest agresywny czy dochodzi do rękoczynów, może wezwać policję i starać się o przymusowe leczenie dla niego. Może także zadzwonić pod podane numery telefonów aby uzyskać więcej informacji jak postępować w takich sytuacjach i gdzie szukać pomocy:

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

CENTRUM PRAW KOBIET
tel. 022 652 01 17
w godz. 10.00 - 15.00

DLA KOBIET W CIĄZY I MATEK MAŁYCH DZIECI
tel. 022 635 10 11
poniedziałek - piątek w godz. 10.00 - 15.00
# Biuro interwencji
tel. 022 635 30 92
w godz. 10.00 - 14.00

DLA OSÓB W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ
tel. 022 828 12 95
Biuro Porad Obywatelskich
poniedziałek w godz. 10.00 - 19.00 wtorek - piatek w godz. 9.00 - 17.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...