Skocz do zawartości
Forum

Problemy szkolno-koleżeńskie 13-latki


Gość zalepazuzia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zalepazuzia

Witam. Od pewnego czasu mam różne problemy szkolno- koleżeńskie. wszyscy się ode mnie odwrócili nawet moja dotychczasowa przyjaciółka. jestem tuż przed testem 6- klasisty i nie wytrzymuje tego. byłam u psychologa bo nie wiedziałam czy to ze mna jeste coś nie tak. Poradziła mi żebym spytała jedna lub dwie z kolezanek czym zawiniłam. Spróbowałam a one do mnie że ostatnio bardzo się zmieniłam, że jestem fałszywa! Nie wytrzymuje od dwuch dni nie byłam w szkole ponieważ juz nie wytrzymuje tej presji. Jestem wprost załamana. Wszyscy plotkuja na mój temat i mi dokuczaja. Do tej pory nie wiem co takiego zrobiłam. Mój były chłopak tez się ode mnie odwrócił. Ostatnio zdecydowałam że po tym teście przeniose sie do podstawówki w Opolu, ale nie wiem czy tam sobie poradze. Jestem załamana prosze niech mi ktoą pomoże podjąć decyzję! Z góry dziękuje =)

Odnośnik do komentarza

Nie przejmuj się... wytrzymaj te dwa miesiące, potem będą wakacje, w gimnazjum poznasz nowych ludzi, zaczniesz wszystko od nowa i zaraz będzie inaczej. A do tego czasu szukaj sobie koleżanek poza klasą i już... Wiem co czujesz ... :/ to nie jest miłe a widzę, że z moich okolic jesteś :-)

Odnośnik do komentarza

Zuziu, może tak naprawdę nic nie zrobiłaś, może ktoś rozpuścił o Tobie jakąś plotkę, w którą wszyscy uwierzyli. Nie możesz tak przeżywac szkoły. Twoi znajomi teraz mają taki humor a nie inny i może teraz nie chcą się przyjaźnić, ale kiedy spostrzegą, że tak naprawde się nie zmieniłas i jestes taką samą osoba jak byłaś, na pewno zrozumieją, że popełniają błąd nie chcąc się z Tobą kolegować. Porozmawiaj ze swoim chłopakiem albo przyjaciółką aby Ci konkretnie powiedzieli dlaczego jesteś fałszywa, co dokładnie mają na myśli, może jakieś wydarzenie, może coś co rzekomo powiedziałaś, a tak naprawdę tego nie zrobiłas itp. Postaraj się dowiedzieć w czym rzecz na konkretnych przykładach. Jak juz będziesz wiedziała o co chodzi, łatwiej będzie Ci sprostować całą sytuację. Nie przejmuj się aż tak bardzo opinia i komentarzami innymi. Jeśli zobaczą, że jestes fajna i sympatyczna i że to co o Tobie myślą albo się dowiedzieli jest nieprawdą, szybko zrozumieją że popełnili błąd. Musisz być silna i pokazac im, że nie zmieniłas się, nie jesteś fałszywa i że jesteś wartościową młodą dziewczyną. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...