Skocz do zawartości
Forum

Miłość ponad wszytsko - czy w dzisiejszych czasach istnieje?


Gość sssssss

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sssssss

Czy miłość w dzisiejszych czasach ponad wszystko istnieje? Czy jest ona w ogóle możliwa?
Pomimo że ktoś nie jest najładniejszy, nie ma super urody?
Ja przestałem już w to dawno wierzyć ale być może jeszcze istnieje taka miłość

Odnośnik do komentarza
Gość Ja czyli Ona

Za ostrym makijażem i dekoltem też może się kryć miłość.

Owszem, istnieje. Spotyka nielicznych. Możesz przeżyć swój czas i nie zaznać owego uczucia, jedynie nakarmić się na chwilę złudą.
Nie ma recepty na taką miłość.

Odnośnik do komentarza
Gość sssssss

@ Ja czyli ona:

Za ostrym makijażem i dekoltem może kryć się cudowna dziewczyna ? Wątpię . Zwykle te normalne są skromne , i nie wychylają się wszędzie z dekoltem. Bo jesli się kogoś kocha chyba swojemu partnerowi się najwięcej pokazuje a nie zaraz całemu światu...

Odnośnik do komentarza
Gość lifender

A dla ciebie miłość to dziewczyna nieoschła, miła, bez makijażu i dekoltu? Wy naprawdę z przedszkola to piszecie czy skąd?
Miłość to:
- kocham i akceptuję cię takim jakim jesteś
- dbam o ciebie nie tylko wtedy kiedy jest miło i wesoło, ale zwłaszcza wtedy, kiedy masz depresję, atak padaczki albo paniki czy złamaną nogę, jesteś smutny, chory, wkurzony, nieznośny, kiedy się boisz lub rozpaczasz
- szanuję cię i wymagam szacunku od ciebie
- kiedy jesteś chory opiekuję się tobą chociaż jest mi ciężko: gotuję ci, sprzątam, robię za dwóch abyś mógł wyzdrowieć
- kiedy ktoś chce cię skrzywdzić jestem w stanie oddać za ciebie życie
- kiedy oboje umieramy z głodu oddaję ci moją porcję
- mogę się rozwijać przy tobie a ty przy mnie
- chociaż mi ciężko rezygnować z przyjemności, idę na kompromisy
i takie tam. A nie dekolty, miłe rozmówki, przytulania, kino, kwiaty i cukierki, a nie przy pierwszej próbie: okkk to radź sobie sam, nara, wrócę jak przestaniesz marudzić.

Odnośnik do komentarza
Gość Kurka malowana

Haha no właśnie, chłopaku, co ma piernik do wiatraka?
Jeśli z powodu wyglądu skreślasz z góry 3/4 społeczeństwa dziewczyn, to nie jest dziwne, że szukasz wiatru w polu.
Może raz, czy dwa dziewczę przesadnie wymalowane dało ci kosza, a ty już generalizujesz.

A w ogóle to bardzo często kobiety się stroją żeby lepiej się czuć, atrakcyjniej nawet dla siebie samej. Nie epatują dekoltem i makijażem dla cudzych samców.
Zrewiduj poglądy bo nigdy nie znajdziesz miłości.

Odnośnik do komentarza
Gość sssssss

Byłem w poważnym związku , dziewczyna ciągle leciała do klubów, byłem okłamywany na potęgę, często upijała się do nieprzytomności . Niby coś mówiła kątem że gdzieś idzie na jakąś imprezę na grilla czy coś i czy nie jestem zły. Oczywiście pozwalałem jej iść, często byłem zły na siebie że ona gdzieś idzie be ze mnie. Aż do momentu kiedy mnie zdradziła. na imprezie gdzie byli sami faceci.

Dlatego generalizuję po prostu straciłem już siły na szukanie.

Odnośnik do komentarza
Gość sssssss

oczywiście z początku wydawało się wspaniale ale potem było sporo kłótni, zazwyczaj o te imprezy i o to żeby nie piła . 2 lata kłótni i starań że może się zmieni mnie wykończyły psychicznie.

Być może dlatego nie potrafię dostrzec tych normalnych dziewczyn.

Odnośnik do komentarza

Problem w tym iż zrobiłeś sobie wstępne założenie. Dopóki nie dasz się unieść uczuciu, to nic nie będzie...
Prawdziwa miłość akceptuje wszystko i nigdy nie ustaje bez względu na okoliczności (otoczenie, urodę, zdrowie).

Życie bez miłości nie ma sensu, to jest odpowiedz na tytułowe pytanie.

Odnośnik do komentarza
Gość sssssssss

@unna -1 :
tak, ona nieźle mi zniszczyła psychikę. A że 2 lata wytrzymałem to aż cud. Ciągle myślałem że się zmieni, ale ona zawsze powtarzała że mnie nie zdradzi, jak widać były to same perfidne kłamstwa. Raz mówiła że mnie weźmie tylko bo jej koleżanka (brakowało mi słów wtedy) to zaproponowała... własna koleżanka proponuje takie rzeczy.. nieważne.. i tak to olała i zapomniała sobie...
Nie myślę o niej ale czasem tylko ale to chwilę i próbuje jakoś to stłamsić w sobie, tym bardziej że ona tą zdradę tłumaczyła bo była pijana , i alkohol tak na nią podziałał....
tak moim zdaniem normalna dziewczyna nie idzie sama na imprezę gdzie są sami faceci i jeszcze zostaje u nich na noc ... przez miesiąc potem nie spałem i mało jadłem....

ona chciała żebym jej wybaczył i ją "wspierał" bo skłamała u wymyśliła bajeczke że ją skrzywdzili

Odnośnik do komentarza

Autor wątku idzie w dobrym kierunku, gdyby zebrał wszystkie swoje przemyślenia nt miłości w całość.
Generalnie idea miłości propagowana przez media - patrz wzorowanie się na tasiemcach brazylijskich i etc. - jest mocno potłuczona i przereklamowana z domieszką ociekającą seksem, gdzie drugą skrajnością jest jej forma odbioru przez społeczeństwo niczym papka dla niemowląt gerbera. Wodę z mózgu robi w tym wszystkim również kościół, którego ideologie po głębszej analizie są nic nie warte. Fakt jest faktem, że całą tą machinę napędza i materializm vel pogoń szczurów za kasą, a z drugiej strony konsumpcyjne podejście do życia - jak się związek sypie, to do kosza z nim i zaczynamy wsio od nowa.
Ktoś kiedyś to mądrze podsumował, że ludzie potrafią być doskonale wykształceni zawodowo - fetysz na magistra - ale przewrotnie z wykształceniem do życia jest tragicznie. Czasem się okazuje, że tytuł magistra w dzisiejszych czasach jest paragonem za opłacone czesne.
Nie ma jednoznacznej definicji miłości, bo dla każdego będzie miała ona inny sens i znaczenie, a patrzenie na nią przez pryzmat zewnętrzny, jest jak ocenianie książki po okładce.
Nawiązując do wypowiedzi lifender skwitowałbym to tak

Związek dwojga ludzi oparty na miłości to partnerstwo, czyli równe prawa, jeden drugiemu jest partnerem, wsparciem i pomocą. Chodzi o odrobinę wyrozumiałości, a nie dyktowanie komuś co i jak ma mówić, jak się zachować, ubierać, wyglądać, co robić w każdej chwili, a czego nie.
Piękno w tym, aby pozwolić drugiemu człowiekowi w związku być sobą, realizować się i rozwijać swoje dobre strony, dostrzegać w ukochanej osobie jej ogromny ukryty potencjał i to, co w tej osobie kochamy najbardziej. Nie ma co sie oszukiwać... dyktatura to nie miłość w pełni dojrzała... a już na pewno nie miłość, którą darzy się ukochaną osobę, to skrzywiona 'miłość', ale we własnym kierunku.

A jak poprawnie interpretować miłość, to lepiej już się tego nie da powiedzieć jak...


Apropo Twojego związku ssssss, to zdecydowanie trafiłeś na toksyczną relację, bo raz mając "miodowy miesiąc" za chwilę miałeś totalny sajgon.
I tak jak wpływ na to, by zmienić kogoś to mamy tylko i wyłącznie na siebie, tak w tym wypadku miałeś ścieżkę zdrowia, bo Ona cierpliwie czekała aż naciski na zmianę odpuścisz...
Paradoks jest taki, że to takie toksyczne osoby prędzej znajdą sposób na spacyfikowanie Ciebie, niż Ty ich.
Empatia i kręgosłup moralny dla takich osobników po prostu nie istnieje.
Odnośnik do komentarza

tak, a ja zgodze sie z sssssss
Ludzie oceniaja po okladce.
I co ciekawe - wcale nie zli ludzie.
Kazdy najpierw interpretuje kogos po wygladzie.
Czy to sportowiec, anorektyczka itp.
Bo dusze czlowieka widac po ubiorze.
Nie podoba mi sie jednak, ze ludzie odrzucaja kogos tylko i wylacznie na podstawie ubioru.

Odnośnik do komentarza
Gość sssssss

nie mówię już o osobach które o siebie nie dbają, ale i tak wygląd nie ma nic do rzeczy, dobra osoba zawsze będzie dobra bez względu na wszystko. Miłe osoby mogą być miłe ale to tylko otoczka , z czasem wychodzi na wierzch jacy naprawdę są

Odnośnik do komentarza

~omycha
mirczyk
Osobiscie uwazam ze bardzo zadko zdarza sie prawdziwa milosc.
Ludzie ogolnie patrza szczegolnie na finanse a najbardziej dotyczy sie to kobiet iz to one sa bardzo materialistkami.
Jesli chodzi o urode to bardzo zadko aby szla z rozumem.

no to ogólnie, czy szczególnie na finanse?

generalizujesz.
To nie tak, że jak bystra dziewczyna, to odrazu brzydka! No chyba , że dla Ciebie piękno to tapeta jaką widać u nastolatek na fb.
A na kasę, wcale nie lecą tylko kobiety.
To równie dobrze moge powiedzieć, że faceci to tylko lecą na seks.

Nie mowie ze wszystkie sa takie dziewczyny ale wiekszosc bo niestety uroda nie idzie z inteligencja.
Wcale nie mam na mysli jakis malolat wypicowanych.
Tu troche masz racje ze mozna bylo by porownac lecenie na kase kobiet do seksu facetow.
Naszczescie sa tez osoby dla ktorych liczy sie cos wiecej niz tylko seks i kasa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...