Skocz do zawartości
Forum

Jak przekonać rodziców do powrotu do Polski?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 15 lat i od 7 miesięcy jestem w Niemczech, na początku gdy rodzice zapytali mnie o zdanie byłam na tak, teraz niestety jest gorzej. Moi rodzice zazwyczaj w weekendy kupują alkohol i moja mama, która jest osobą nadpobudliwą wszczyna kłótnie, wczoraj zaczęli się popychać, szarpać i wyzywać, ja osobiście myślę, że jest to patologiczne, i bardzo chciałabym wrócić do Polski, wiem, że mam takie możliwości, ponieważ mam tam dwie starsze siostry i babcie, jak przekonać rodziców.?

Odnośnik do komentarza

Czyli wyszło, że Twoje starsze rodzeństwo jest teraz w lepszej sytuacji niż Ty, bo oni uwolnili się od patologicznych rodziców a Ty samotnie teraz musisz znosić ich nieciekawe występy.

Nie piszesz, czy rodzeństwo ma już swoje rodziny, czy zostali w dawnym Waszym mieszkaniu bo np. studiują i pracują. Chyba powinnaś zacząc od "ugadania" sobie kogoś z rodzeństwa. że jakbyś do Polski wrócila, to pod ich lub jego kuratelą dasz sobie radę. Wtedy przystąpić do grupowego przekonywania rodziców, że nie podoba Ci się tu w niemieckich szkołach, że masz trudnośći językowe, nie nawiązujesz żadnych kontaktów rówieśniczych i może sie uda.Oczywiście jako argument, że oni piją i się klocą nie wchodzi w rachubę, bo to chyba zadziala na nich jak płachta na byka.

Jeśliby nie przeszło, to jako pocieszenie możesz przyjąc, że do skończenia szkoly pewnie tylko 2 lata i potem np. studia- tam jest dobry system stypendialny- lub praca i jak najdalej od ukochanych rodziców.

Odnośnik do komentarza

Sorry pomyliłam listy i żle zakodowalam Twoj wiek- nie 17 tylko 15 lat.

Może się nie udać przeflancować do Polski, do rodzeństwa a wtedy trzeba albo umieć ich przeżyć albo w szkole u pedagoga , lub nauczyciela zapytać kto jest zainteresowany w szkole sytuacją spoleczną w Twoim domu, czyli trzeba by donieść na rodzicow.

Jest taka w Niemczech organizacja Jugendamt - to jest państwo w państwie. Ta organizacja ma za cel wynaradawianie młodych osób obce dla Niemców pochodzenia. Wynaradawiania ich z ich ojczystej tożsamości. Dostałabyś się w machinę ich postępowania, chodziłoby o to ,że w zdrowoniemieckich rodzinach dorastałabyś w duchu niemieckiego, narodowego wychowania. Nie wiem czy dla nich nie jesteś "za stara". Ponadto trudno też powiedzieć, że znalazłabyś tam ciepło i miłość. Miałabyś co jeść, gdzie spać, chodziłabyś do szkoly, poddawano by Cię tam niemieckiemu reżimowi wychowawczemu, mogłabys juz nigdy nie zobaczyć się z rodzicami. lub gdyby jednak sie to udawało, to rozmowy musialyby sie toczyć po niemiecku.

Może tylko teraz jest Ci trudno, bo wszystko jest nowe nieprzyjazne a rodzice jak zawsze pewnie w sobotę czy w niedzielę fundują sobie niefajna rozrywke. Może nawet częściej teraz niż w Polsce, bo w Polsce, było Was więcej i było więcej obowiązkow. Rodzice nową sytuacją mogą sie tez czuć bardzo zestresowani, martwią się o pracę lub jej utrzymanie, może slabo znaja język i codziennie sie z tego powodu bardzo stresują, może mieli lepsze wyobrażenia wobec tego co zastali na m-cu i nawzajem sobie dokuczaja, bo to ten drugi/ga dążyli do wyjazdu a ten wyjazd jest dla nich też bardzo klopotliwy.

Pewnie trzeba po prostu ten pierwszy czas dzielnie przetrzymać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...