Skocz do zawartości
Forum

Jak odejść z dzieckiem od męża?


Gość 19marse87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 19marse87

mam 24 lata jestem po slubie 3lata, mamy 3 letniego synka. prawie 2 lata wychowywałam go sama poniewaz maz pracowal za granica.gdy syn skonczyl rok tak zaczelismy z mezem sie nie dogadywac(wtedy był za granica) juz nie wytrzymuje psychicznie, wyzywa mnie ubliza przy znajomych, mi nic nie wolno, ale maz moze wyjsc itd. w tej chwili oboje pracujemy i ja zajmuje sie tez domem, maz gdy przychodzi z pracy to idzie spac. prawie codziennie pije piwo.nie zajmuje sie ani dzieckiem a tym bardziej mna. i nie chce tego ratowac, bo on nie jest nic zorganizowany. zyje dniem dzisiejszym, wszystko jest na mojej głowie, ja tez przychodze zmeczona z pracy a jednak zajmuje sie dzieckiem i domem. mam juz tego dosc.po nocy płacze ze nie chcialam takiego zycia. to nie jest mile gdy maz wyzywa mnie od roznych przy wszystkich. upokaza mnie. prosze o pomoc. co mam robic. jak sie rozejsc gdy mamy dziecko to dla mnie trudne.

Odnośnik do komentarza

Musisz odejść od niego razem z dzieckiem dla Waszego dobra. Przecież on i tak w niczym Cię nie wspiera, równie dobrze możesz mieszkać sama, a przynajmniej psychicznie będziesz się lepiej czuła, bo nikt nie będzie Ci ubliżał. W ogóle nie pozwalaj sobie na brak szacunku. Masz prawo do bycia szczęśliwą. Wasz związek i tak już nie istnieje. Nie przeciągaj tego. Rozwód z powodu rozpadu pożycia z winy męża. Niech płaci alimenty.

Odnośnik do komentarza

Trudne, ale czy chcesz tkwić w takim związku, w którym Twój mąż Cię nie szanuje? Jesteś jego żoną i matka jego dziecka, dlatego powinien Cię kochać, szanować i wspierać, na pewno nie zakazywać Ci niczego i nie obrażać Cię przy innych. Musisz z nim porozmawiać i powiedzieć mu wprost, że nie powinien Cię tak traktować i że zasługujesz na szacunek i jego odpowiednie zachowanie w stosunku do Ciebie. Powiedz, że jeśli się nie zmieni i nie będzie Cię traktował tak, jak tego oczekujesz, to odejdziesz od niego. Jeśli sytuacja się nie zmieni, powinnaś odejść i poszukać mężczyzny, który otoczy Ciebie i Twoje dziecko ciepłem i spokojem, bez kłótni i niemiłych słów w Twoim kierunku. Odejście zawsze jest trudne, bo kobiety kochają swoich mężczyzn i trudno jest im ich zostawić. Ale musisz wiedzieć, że tu chodzi o Twoje dobro i dobro Twojego synka, który nie może wychowywac się w rodzinie, gdzie tata wiecej jest za granica niz w domu a kiedy juz jest w domu, to ubliża mamie. Tak nie może byc. To, że macie dziecko wcale nie znaczy, że utrudnia czy uniemożliwia sytuacje. Pakujesz się, zabierasz dziecko do rodziców bądź do przyjaciółki i wtedy gdy Twój mąż zobaczy, że to nie żarty może się zmieni - wtedy warto dac szansę. Jeśli nie, piszesz podanie o mieszkanie dla matki z dzieckiem i na pewno taki przydział dostaniesz. Pomoże Ci opieka społeczna i urząd miasta czy urząd gminy, który powinien dać Ci miejsce, gdzie będziesz mogła spokojnie mieszkać z dzieckiem i spokojnie przemyśleć sobie kwestię Twojego małżeństwa. Matka z dzieckiem ma wiele praw i nigdy nie zostaje sama. Jest wiele kobiet w podobnej sytuacji i radzą sobie naprawdę dobrze. Najwazniejsze abyś była szczęśliwa i dlatego musisz zmienić swoje życie. Podaję Ci ejszcze nuemry telefonów, pod które możesz zadzwonić i uzyskać szczegółowe informacje jak postępowac w takiej sytuacji:

DLA KOBIET W CIĄZY I MATEK MAŁYCH DZIECI
tel. 022 635 10 11
poniedziałek - piątek w godz. 10.00 - 15.00
# Biuro interwencji
tel. 022 635 30 92
w godz. 10.00 - 14.00

DLA KOBIET
tel. 022 635 93 92
Wsparcie Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 20.00

CENTRUM PRAW KOBIET
tel. 022 652 01 17
w godz. 10.00 - 15.00

RUCH POMOCY RODZINIE
tel. 022 621 03 67
poniedziałek - piątek w godz. 10.00 - 17.00

DLA OSÓB W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ
tel. 022 828 12 95
Biuro Porad Obywatelskich
poniedziałek w godz. 10.00 - 19.00 wtorek - piatek w godz. 9.00 - 17.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...