Skocz do zawartości
Forum

Problem z alkoholem partnera


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Zwracam się pomoc, gdyż nie wiem, czy mogę wierzyć partnerowi. Cały czas czuję od niego alkohol. Kiedy go pytam mówi, że nie pił nic, czy jest możliwe, żeby nie pił, a ja czuła od niego taki zapach? Kilka razy przyznał się że wypił, ale nie mogę przecież go oskarżać o to cały czas.

Odnośnik do komentarza

Czujesz alkohol, ale co z zachowaniem? Czy jest trzeźwy czy wygląda na to, że coś pił? Czy chłopak miał jakieś problemy z piciem? Jesteś podejrzliwa, ale czy masz ku tego jakieś powody? Jeśli chłopak ma rzeczywiście problemy, musisz stanowczo go poinformować, ze nie będzie tego tolerowała.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że jednak nie produkują zapachów alkoholu jako perfum bądź dezodorantów. Jeśli czujesz alkohol to musiał mieć z nim styczność. Może zachowywać się jak najbardziej trzeźwo, bo mógł wypić tylko kilka łyków od kogoś, ale mimo wszystko pił i się nie przyznaje, a to może przerodzić się w to, że będzie pił coraz więcej, bądź częściej i kłamał, że tak nie jest. Ukrywa to, więc jest to sygnał, że jednak ma coś na sumieniu. Oskarżanie i obwąchiwanie nie jest dobrym pomysłem, bo będzie budziło w nim złość. Najlepiej jakbyś siadła i porozmawiała z nim szczerze, że nie masz nic przeciwko temu, żeby raz na jakiś czas spotkał się z kolegami i wypił alkohol, ale chcesz, aby był szczery, nie kłamał, nie oszukiwał, bo musicie sobie ufać i polegać na sobie. Dodaj, że nie robisz tego po to aby go kontrolować, ale żeby w porę zareagować kiedy coś wymknie się spod kontroli. Masz prawo wymagać szczerości i on powinien to uszanować. Najważniejsze aby się nie kłócić, ale ufać sobie i wiedzieć, że sympatia do alkoholu nie przerodzi się w problem uzależnienia. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...