Skocz do zawartości
Forum

Bóle brzucha, zawroty głowy i brak tchu


Gość Misiek1234

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Misiek1234

Dzień dobry :) Od dwóch tygodni moja dziewczyna ma codziennie bóle brzucha i zawroty głowy(czasem mniejsze, czasem większe) , dochodzą do tego wrażenia braku powietrza,(tak jakby duszności, brakuje powietrza) chciałem się zapytać jakie mogą być tego przyczyny.Czytałem, że mogą być to stany lękowe,podobne objawy są przy nerwicy, ale moja dziewczyna nie ma z tym problemów. Z czym to może być związane?

Odnośnik do komentarza

Mimo tego, że twoja dziewczyna nie została nigdy zdiagnozowana z nerwicą to moga być jej objawy. Jesli była u lekarza, robiła badania i wszystkie są w normie a objawy się utrzymują, to najpewniej maja podłoże nerwowe.

Odnośnik do komentarza

Objawy, które opisujesz mogą świadczyc o nerwicy, ale nie muszą. Skąd wiadomo, że dziewczyna jej nie ma? Taką diagnozę może postawić tylko psycholog. Najpierw jednak zaczęłabym od podstawowych badań na które kieruje lekarz ogólny aby sprawdzić, czy nie ma innych problemów zdrowotnych. Warto zrobić morfologie, usg jamy brzusznej, badania moczu itp. Kiedy wyniki będą w normie, można zatem podejrzewać iż opisywane objawy są na tle nerwowym i wtedy rozpocząć specjalistyczną terapię po postawieniu konkretnej diagnozy przez psychologa. Warto jeszcze przyuważyć czy objawy te pojawiają się nagle, niezależnie od sytuacji czy może brak tchu i zawroty głowy pojawiają się w konkretnej chwili, np. podczas stresu czy kłótni. Warto o tym wspomnieć podczas rozmowy z lekarzem bądź psychologiem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...