Skocz do zawartości
Forum

Uczucie depresji


Gość Alka197

Rekomendowane odpowiedzi

Jest zawsze tak : mam uczucie, że w zeszłym tygodniu wszystko było extra i wgl. Świetnie się bawiłam, śmiałam się ze wszystkimi , chociaż miałam zły chumor. I zawsze w jakiś dzień, kiedy tak patrze w stecz i teraz na siebie... mam uczucie , że nikt mnie nie lubi, jestem sama, próbuje być śmieszna, ale mi nie wychodzi i wgl jestem głupia. Dzisiaj jest gorzej, bo mam uczucie, że nikt nie chce mnie widzieć... wszyscy na mnie się dziwnie patrzą... czuje się jak idiotka... i czuje jakbym popełniała co chwile błędy...

Odnośnik do komentarza
Gość urszula9

Zakładam, że jesteś jeszcze młodą osobą. Być może po prostu nie potrafisz jeszcze panować nad emocjami, hormony szaleją w Twoim organizmie i przez to czujesz się zdezorientowana. Możesz być szczęsliwa, nie musisz nic grać, ani udowadniać nikomu. Postępuj zgodnie ze swoim sumieniem i nie rozpamiętuj przeszłości. każdy popełnia jakieś błędy, ale to zupełnie normalne a najważniejsze to wyciągac odpowiednie wnioski na przyszłość, aby nie popełniać tych samych błędów dwa razy.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie napisałaś ile masz lat, ale jeśli jesteś w wieku dojrzewania, a przypuszczam, że tak może być, to prawdopodobnie dzieje się to dlatego, że dorastasz i Twoje hormony jeszcze szaleją. Uczucie depresji w wieku dojrzewania dotyka wielu młodych ludzi. Często mówi się też o tzw. okresie buntu, który wynika właśnie z wchodzenia w dorosłe życie. Najważniejsze to nie rezygnować z marzeń, nie poddawać się, kiedy coś się nie układa i motywować, aby każdy następny dzień był lepszy od poprzedniego. Możesz porozmawiać z dobrą koleżanką czy ona też czasem miewa takie myśli, bądź z mamą, która zna Cię chyba najlepiej i na pewno doradzi coś na pozbycie się tego uczucia. Możesz np. zapisać się na tańce, basen czy uprawiać jakiś sport, który będzie formą relaksu i oderwaniem się od myśli i problemów. Jeśli natomiast uczucie depresji będzie coraz silniejsze, możesz o tym opowiedzieć szkolnemu pedagogowi. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...