Skocz do zawartości
Forum

DDA problem z pijącym chłopakiem


Gość Aurelia123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aurelia123

Mieszkam ze swoim chłopakiem pół roku. Od dawna zauważyłam że codziennie musi wypić 1,2 piwa... teraz co prawda się to zmieniło bo wcześniej były 3. W weekend jeżeli ma wolną sobotę to pierwsze piwo wypija przed 12. średnio co 2 tygodnie jest pijany i wtedy zaczynaja się kłutnie. mam powoli tego dosyć. Jego ojciec jest alkoholikiem mój od 19 nie piję. Nie chcem zmarnowac sobie życia ale kocham go niesamowicie... Za pół roku mamy ustalać datę ślubu ale takie sytuacje mnie przerażają. Kiedyś poprosiłam go żeby przez tydzień nie pił..wytrzymał 3 dni. Takie sytuacje miały miejsce kilka razy. Nie wiem czy to ja mam jakieś chore myśli czy coś na prawdę jest nie tak ale ja powoli przestaje mieć siłę. Dziś w pracy się upił wcześniej mu się to nie zdarzało. Powiedziałam że niech wybierze albo picie albo mnie. Czy dobrze zrobiłam? Czy on ma problem alkoholowy? Co mogę zrobić w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Niestety chłopak rzeczywiście ma problem alkoholowy, który z czasem może stać się poważniejszy. Dlatego musisz się zastanowić nad waszą wspólną przyszłością. Dobrze zrobiłaś, że postawiłaś mu warunek - albo Ty, albo alkohol. Teraz musisz być stanowcza. Jeśli picie bez kontroli będzie się powtarzało, ja na Twoim miejscu rozważałabym odejście od niego.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem stawianie warunku ja albo alkohol nie ma najmniejszego sensu, ponieważ jeśli ktoś jest uzalezniony od alkoholu, a w tym wypadku jest to całkiem prawdopodobne, ciężko będzie mu utrzymać postanowienie. To oczywiste, że będzie chciał wybrać Ciebie, ale alkohol wygra, bo samemu ciężko jest sobie poradzić w takiej sytuacji. Dlatego zamiast stawiać ultimatum, którego on nie może spełnić, ponieważ jest osobą chorą i nie jest w stanie zapanować nad uzależnieniem, powinnas przekonać go do leczenie. Powiedz, że planujecie wspólną przyszłość i że nie może ona wyglądać tak, jak dotychczas, że to się mija z celem. Wytłumacz mu dlaczego to jest złe i że nie warto. Najlepiej by było, gdyby Twój partner zgłosił się do psychologa bądź psychiatry, albo bezpośrednio do poradni leczenia zdrowia psychicznego i uzależnień, ponieważ w tej sytuacji bez pomocy specjalistów się nie obejdzie, zwłaszcza, że jak sama napisaś - jego ojciec także pił.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat alkoholizmu, zajrzyj pod ten link:
Alkoholizm

Możesz także zadzwonić pod poniższe numery telefonów, aby uzyskac szczegółowe informacje jak postępować w takiej sytuacji:

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

BIURO SŁUŻBY KRAJOWEJ AA
tel. 022 828 04 94
poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 16.00

REGION WARSZAWA AA
tel. 022 616 05 68
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 21.00

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątekt w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...