Skocz do zawartości
Forum

Złe traktowanie siostry przez jej męża


Gość bieda

Rekomendowane odpowiedzi

witam z początku wyglądało na małe kłótnie małżeński a potem się zaostrzyło i to bardzo mocno .Pewnego poranka dzwoni szwagier do mnie i mówi że siostra chyba się otruła ,wsiadam do auta i zajeżdżam do szwagra faktycznie siostra leży usta za pienione staram się jej pomóc i zabieram ją wraz ze szwagrem do szpitala na odtrucie ona jest nie przytomna zdążyłem na szczęście się udało,zapytałem szwagra dlaczego nie zadzwonił po karetkę powiedział mi że lipa była dzwonić co by pomyśleli sąsiedzi ,myślałem że mnie cos trafi , siostra leżała ponad tydzień w szpitalu i została przewieziona na leczenie do drugiego w końcu wyszła z tego szpitala i byłe już ok ,pomału wypytałem dlaczego to zrobiła powiedziała że nie da rady wytrzymać w tym domu ,gdzie mieszkało bardzo dużo osób (15-20) -1 rodzina dom piętrowy jedne wejście i wszystkim musiała usługiwać a mąż za czoł ją obrażać wyzywać od debili i łachudrów innych ,,podkreślam że to szwagier latał za moją siostrą i nikogo nie dopuszczał tak był silnie zakochany , Więc porozmawiałem ze szwagrem żeby się przenieśli na drugą stronę posesji gdzie mieli stary dom nie zamieszkały i tak zrobili moja rodzina pomogła odnowić ten dom,zamiast być lepiej wyszło gorzej siostra jest tak przestraszona bo bo chany szwagier nagadał bzdur i panicznie każdego się obawia z początku nie mogłem zrozumieć ale w końcu wyszło chodziło o drugą kobietę z którą sie zadaje i to bardzo często nie ma go w domu a siostra musi siedzieć w domu i nikogo nie wpuszczać bo jak się on o tym dowie to wmówił jej że zabierze dzieci które razem mają 9 letniego chłopaka i 8letnią dziewczynkę a ją wyśle do czubków i żaden sąd nic jej nie da i straci dzieci które tak kocha ..
Bo on ma kasę i układy a ona jest szarą myszką ,potrafił nagadać że ja z nim byłem całą noc w barze i piłem piwo a nie byłem i musiałem przekonać siostrę do siebie że nie kłamie ,siostra jedynie mi wierzy nikomu więcej , szwagier umie grać co mam robić???

Odnośnik do komentarza

Ratować siostrę. Nie możesz jej teraz zostawić samej, bo potrzebuje wsparcia, żeby odejść od tego drania. Musicie pomyśleć, gdzie może zamieszkać z dziećmi. Moim zdaniem należy uciekać jak najdalej od tego faceta. Nie szanuje jej, nie kocha, zdradza, zastrasza... Po prostu znęca się nad nią. Jak najszybciej rozwód z jego winy. Skoro ma układy to i pewnie kasę, więc niech płaci alimenty. Nie ma co tu zwlekać, bo może dojść do tragedii..

Odnośnik do komentarza

W takich sytuacjach najlepiej porozmawiać z kobieta, żeby zakończyła ten związek. Na pewno będzie ciężko, ale w takiej sytuacji szwagier znęca się nad nią psychicznie, nie szanuje jej, a z czasem może dojść do tego przemoc. Na to wszystko patrzą dzieci, a Twoja siostra przeżywa załamanie lub popada w depresję. To toksyczny związek z którego trzeba wyrwać Twoją siostrę.Pierwszy krok to rozmowa siostry z psychologiem, aby obudzić w niej siłę, motywację do działania, aby nabrała pewności siebie i szacunku do swojej osoby. W trakcie terapii, odseparować szwagra od siostry tak, aby nie miał z nią żadnego kontaktu. Kiedy kobieta poczuje się silniejsza, powinna zgłosić sprawę do sądu o rozwód. W chwili otrucia, mąż nie wezwał karetki, gdyby stało się coś gorszego, byłby oskarżony za nieudzielenie pomocy i to też trzeba w sądzie podkreślić. Najwazniejsze, aby nie dała się zmanipulowac i nie uległa kiedy jej mąż będzie zachodził przed nią od łez, że się zmieni - w takie coś nigdy nie wolno wierzyć, bo to nieprawda. Twój szwagier nie zasługuje na Twoją siostrę, jako brat - mężczyzna, powinieneś jej pomóc wyrzucić go z życia raz na zawsze. Pamiętaj, że w takiej sytuacji sąd nie przyzna mu opieki nad dziećmi bo jest dla nich niebezpieczny i jest skory do przemocy, dlatego o to twoja siostra nie musi się martwić. Natomiast każda próba szantażu, nękania lub wymuszania czegokolwiek powinna być zgłaszana na policję. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...