Skocz do zawartości
Forum

Renta socjalna przy CHAD


Gość caritas88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość caritas88

Mam pytanie ,a mianowicie czy CHAD moze powodowac całkowitą niezdolnośc do pracy?
Mam 22 lata zachorowałem w wieku 20 lat na CHAD przezyłem 2 epizody Hipomania trawała ok 1,5 roku nastepnie dzis jest depresja o umiarkowanym nasileniu.
Słysze głosy które mówią do mnie zabij się zabij się ...
ZUS odmawia wypłacenia renty socjalnej poniewaz stwierdził ,ze nie jestem całkowicie niezdolny do pracy.Mój lekarz jest innego zdania .Rokowania watpliwe .Dodatkowo jest podejrzenie F25
Nie mam juz siły do ZUS a z czegoś zyć musze .Nie czuje się dziś najlepiej.
biore silne leki takie jak :
Kvetiax 100 mg d: 3-1-3
Depakine chrono 500 mg
d: 2-1-1
Hydrozyzyna - obj.
Tak ze jestem naprany lekami i jak ja mam pracować ?
Mam orzeczenie od orzecznictwa ds. niepełnosprawności - umiarkowany stopien powód choroba psychiczna .Orzeczenie wazne do 2013 r.
Sprawa jest w Sądzie Pracy ale czy uda mi sie wygrać ? bezensu wszystko za co ja mam zyć ? walcze o 500 zł i jeszcze tyle z tym problemów :(

Proszę o poradę
Łukasz

Odnośnik do komentarza

Na pewno przy takiej sprawie ważne jest orzeczenie lekarza. Jeśli lekarz stwierdza, że jesteś niezdolny do pracy to ZUS powinien wziąć to pod uwagę jako priorytet. Masz szanse wygrać ten proces. Nie poddawaj się.

Odnośnik do komentarza
Gość caritas88

Pierwsze badał mnie lekarz orzecznik ZUS ,ktora stwierdział po 10 min pseudobadania lekarskiego ,ze nie jest Pan całkowicie niezdolny do pracy . Oczywiście odwołaem się od tego orzeczenia i porosiłem o komisje lekarską ,ktora podobnie zadziałała i potrzymała w mocy zaskarzone orzeczenie lekarza orzecznika ZUS .
Żaden lekarz nie był specjalistą zakresu psychiatrii ;(
Obecnie jestem po badaniach lekarskich biegłych Sądowych przy Sadzie Pracy .Czekam na opinie .
Obecnie jestem w stanie depresji o umiarkowanym nasileniu / podejrzenie zaburzenia schizoafektywnego ,ponieważ mam objawy psychotyczne.
Mma nadzieje ze wygram. Trzymcie kciuki
pozdrawiam ,
Igor

Odnośnik do komentarza

Powinieneś fakt, że nie badał Cię psychiatra podkreślić w sądzie i w odwołaniach. Przecież lekarz specjasta, który powinien być orzecznikiem w Twojej sprawie to musi być psychiatra. Inaczej to jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...