Skocz do zawartości
Forum

Kłótnie rodziców


Gość załamana 97

Rekomendowane odpowiedzi

Gość załamana 97

Moi rodzice bardzo często się kłócą. Kiedyś, jak byliśmy w ferie u mojego chrzestnego na Słowacji , cały czas się kłócili, nawet nie wiem o co, ale pewnie o jakieś głupoty. Już było tak dobrze, ale oczywiście mój brat zaczął się opuszczać w szkole, chodzić na wagary itp. Wtedy się zaczęło. Oczywiście moi rodzice nawrzeszczeli na siebie nawzajem i po obwiniali się nawzajem że nie dopilnowali mojego brata. Od tej pory kłótnie są codziennie i tylko w ten sposób rozmawiają ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Niestety, ale nie rozwiążesz za nich ich problemów. Możesz jednak ich poprosić o wspólną rozmowę, podczas której opowiesz im co czujesz, jak na Ciebie wpływa ta sytuacja, czego się obawiasz. Poproś, by spróbowali się dogadać dla Ciebie. Postaraj się jakoś ich nakłonić na terapię małżeńską. Może właśnie ciocia by w tym pomogła.

Odnośnik do komentarza

Rodzice czasem się kłócą, w zasadzie to w każdej rodzinie są większe bądź mniejsze kłótnie, bo jednak ludzie mają swoje zdanie, humory, problemy, różnie reagują na stres itp. Ale jeśli nie chcesz być bierny wobec tej sytuacji, możesz porozmawiać z mamą lub z tatą (z kim masz bliższy kontakt), że jest Ci przykro że się kłócą i czy możesz w jakiś sposób pomóc, np. pozmywać po obiedzie, za to rodzice przejdą się na spacer. Z Twojego wątku wynika, że kłócili się też o Twojego brata. Może warto z nim porozmawiac, że przez niego panuje kiepska atmosfera w domu i żeby spróbował się poprawić w nauce, wtedy i w domu ułoży się lepiej? Na pewno Twoi rodzice martwią się o Was, o Wasze stopnie, a do tego mogą dochodzić problemy o których nie wiemy. Dlatego jeśli chcesz pomóc, postaraj się, aby nie stresowali się ani Twoją nauką, ani ocenami Twojego brata, a dodatkowo pomagaj w codziennych obowiązkach, może dzięki temu znajdą chwilę tylko dla siebie, aby po prostu spędzić ze sobą kilka miłych chwil. Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...