Skocz do zawartości
Forum

Początki alkoholizmu u partnera


Gość isssabel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość isssabel

Mam podobny problem, mój chłopak pije ok 2 razy w tygodniu, czasem zdarza sie czesciej.Boję się tego ze to się nie zmieni.W jego rodzinie jego ojciec dziadek stracili przez to swoje rodziny.Nie wiem czy powinnam z nim byuć,poniewaz mam taki problem w domu.Mój ojciec pije juz od dawna, wyrzywa się nad całą rodzina, matka jest juz w takim stanie depresyjnym że nie wiem co mam robić.Nie chce się wiec pakowac w coś takiego.Może tylko przesadzam ale dla mnie to nie jest normalne by pić do upadłego po 2dni w tygodniu i tak co tydzień.A może przez to ze mam takie problemy w domu tak po prostu sobie to wmówiłam??Gdy mówię o tym chłopakowi on się po jakimś czasie gniewa, powtarza że on nigdy nie znizy sie do takiego stanu i wódka nie jest dla niego wrogiem, ze zna umiar i nie zostanie alkoholikiem nigdy.ale wg mnie od tego się zaczyna.Proszę o rade.

Odnośnik do komentarza
Gość władysława1

Masz rację, że tak właśnie wyglądają początki alkoholizmu. Żaden alkoholik nie jest świadomy na tym etapie w co się pakuje. Ja na Twoim miejscu poważnie rozważałbym odejście od chłopaka. I tak już dużo wycierpiałaś w życiu przez ojca. Chcesz dalej tak cierpieć, tyle, że z powodu chłopaka, a potem męża. Chcesz by Twoje dzieci miały podobne dzieciństwo jak Twoje? Zastanów się... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zazwyczaj tak jest, że jeśli w rodzinie jest problem z alkoholem, to dzieci go przejmują, pomimo, że zaklinają się, że ich to nie dotyczy bo nad wszystkim panują. Niestety tak nie jest. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie nakłonienie partnera do terapii u psychologa bądź psychiatry, jesli problem jest powazniejszy i podejrzewasz, że chłopak już jest uzależniony, dobrze by było skierować go do poradni zdrowia psychicznego i uzależnień. Najważniejsze, aby chciał się leczyć, ponieważ na leczenie przymusowe może wysłać tylko sąd. Możesz także zadzwonić po poradę pod podane numery:
ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątekt w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

Odnośnik do komentarza

~Gienek11
masz reację to jest alkoholizm, niestety jesteś bardzo doświadczona w tej kwestii... Wiesz też zapewne że alkoholik raczej się nie przyznaje do tego i zawsze stwierdzi że to Ty jesteś jakaś niepoważna. Wiem bo chlałem na umór i robiłem to samo. W końcu dostałem ultimatum od dzieci, które już nie mogły znieść tego poniżania i tego jak znajomi im mówili że znów widzieli mnie nachlanego. Zadzwonili, zarezerwowali mi miejsce i zawieźli mnie do Koszalina do tego ośrodka http://www.osrodekwsparcie.pl i chyba dobrze zrobili. Jestem trzeźwy dzięki nim i teraz dla nich. Polecam!!!

Ahhh ten refleks... Spóźniłeś się "tylko" 6 lat!

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...