Skocz do zawartości
Forum

Brak akceptacji ze strony rówieśników i odpychanie innych od siebie


Gość student345

Rekomendowane odpowiedzi

Gość student345

Nie ma przyjaciół którym mogę zaufać jestem nie lubiany w swojej klasie i klasach równoległych. Ogólnie nie jestem lubiany w klasie jest 5-6 osób w całej szkole z którymi jakoś sie kontaktuje ale z większością łączą mnie jakieś sprawy a nie czysta znajomość. Mam 16 lat kończyć będę gimnazjum teraz. Nie mam dziewczyny. Odpycham większość osób od siebie, bo zazwyczaj jest tak, że są mili bo czegoś chcą jak im to zrobię to dziękuje jesteś nie potrzebny. Matka mi powtarza ze jestem do niczego i zaczynam w to wierzyć ale wkońcu coś potrafię, wykonuje strony internetowe. Moje życie polega na tym, że idę do szkoły ledwo sobie w niej radze, przykładam się tylko do angielskiego, niemieckiego, matmy i fizyki reszte ledwo idzie.
Kiedyś miałem wrażenie, że podobam się pewnej dziewczynie rok młodszej, lecz pewnego dnia osoba z klasy coś jej powiedziała nie wiem co i już nigdy wiecej mi nic nie powiedziała nawet cześć nie odpowiada. Potrafię kumuś pomórz z jego problemami a z swoimi sobie nie daję rady. Założyłem malutkie forum na którym pomagam innym jakoś mi to idzie, lecz sam mam wielki problem. Najchętniej wyjechał bym z tąd gdzie mieszkam gdzieś w drugi koniec polski albo do niemiec. Rozpoczą inne życie jako inna osoba z nową tożsamością. Nie wiem dlaczego jestem nie lubiany może dla tego, że lubie muzykę metalową mam długi czarne włosny choć naturanny mam prawdzwy bląd i bardzo lubie komputery zajmuje się tworzeniem stron pisaniem drobnych aplikacji. Mój swiat wygląda tak Ja, dzień w sql, komputer, mój wygląd, może dla tego, że nie lubie gier komputerowych i nie gram. Zarabiam robiąc to co lubię lecz nie wydaję pieniędzy tak jak bym chciał, bo nie mam z kim nie mam z kim pogadać ktoś zaufany. Co mam z sobą zrobić?

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Przecież masz pasję, masz zainteresowanie, masz motywację do aktywności każdego kolejnego dnia. To bardzo wiele. O wiele więcej niż mają inne osoby, które mają problemy. Skup się na rozwijaniu zainteresowań, ucz się tych przedmiotów, które są dla Ciebie ważne. Dostaniesz się na studia, zdobędziesz świetne wykształcenie i znajdziesz super pracę, być może właśnie za granicą. I kto wtedy będzie górą?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jesteś kimś wyjątkowym. Jesteś zdolny, interesują Cię trudne przedmioty, prowadzisz forum, naprawdę to jest coś! Piszesz, że nie jesteś lubiany. Zastanów się co może być przyczyną, jak długo taki stan trwa? Może ktoś powiedział o Tobie coś nieprawdziwego? Może nie poznali Cię takim jakim jesteś naprawdę i mają o Tobie mylne zdanie? Pora to zmienić. Kiedy będziesz w szkole, spróbuj nawiązać rozmowę z kimś z Twojej klasy. Spróbuj odrobinę się otworzyć. Na początku będzie trudno i z dnia na dzień nie zyskasz przyjaciół, ale każdego dnia próbuj rozmawiać z osobami z klasy, bądź miły i nie zwracaj uwagi na ewentualne komentarze. Daj się poznać, pokaż, jaki jesteś. Z czasem spotkajcie się po szkole, może razem się gdzies wybeirzecie? Podobałeś się dziewczynie - podejdź do niej, zapytaj czy ma chwilę porozmawiać. Zapytaj czy coś sie stało, co jest nie tak. Nie bój się rozmów, nabierz pewności siebie. Jeśli ktoś jej coś powiedział - powiedz, że to nie prawda, jeśli chce się przekonać jaki jestes naprawde - nawiążcie kontakt. Nie poddawaj się tak łatwo i nie odsuwaj gdy ktos Cie odsunie. Pokaz innym jaki jestes naprawde, zrób peirwszy krok i małymi krokami z czasem osiagniesz to, czego chcesz. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...