Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc przestać pić bliskiej osobie?


Gość gabi12

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chodzi o to, że moja mama pije. cały tydzień dba o dom, chodzi do pracy, ale gdy tylko przychodzi sobota, to wychodzi do kol. niby na kawe, a zjawia się z jakimś szemranym towarzystwem i siedzą całą noc. mój ojciec nie żyje a ja jakiś czas temu wyprowadziłam sie z domu. utrzymuje z mamą dobry kontakt, cały tydzień się spotykamy. nie wiem, czy ona w wekeendy szuka towarzystwa- nie chce być sama? kiedy z nią rozmawiam na ten temat, to sama mówi, że nie daje rady, ze ma problem, ale ja nie wiem, jak jej pomóc, - to takie dziwne, niewiem, jak do niej dotrzeć, bo z jednej stony wie i przyznaje, ze ma probem, a z drugiej czasem, gdy zaczynam temat, to się wścieka, a na spotkania AA raz niby chce iść, to znowu, nie chce bo jej wstyd. nie wiem, czy to czasem, nie jest też taka manipulacja z jej stony, ponieważ jak okazuje skruche to wie, ze bedzie ok między nami. czy istnieja takie ośrodki do których osoba uzależniona może pojechac na tzw. odwyk- czy jednym rozwiazaniem są spotkania AA, ja zwyczajnie nie wiem, co robić. prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witaj, niestety mama sobie nie poradzi bez profesjonalnej pomocy. Dlatego cały czas namawiaj ją na spotkania AA. Upewniaj, ze nie ma nic w tym wstydliwego, że sporo ludzi ma takie problemy. Pytaj jak było na spotkaniu, wspieraj ją cały czas. Powiedz jej, że jak czuje się samotna to może zawsze liczyć na Ciebie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Istnieją takie ośrodki odwykowe, ale Twoja mama musi wyrazić zgodę na leczenie, chcieć się leczyć. Najlepiej by było, gdyby zgłosiła się do poradni leczenia zdrowia psychicznego i uzależnień, ponieważ tam otrzyma specjalistyczną pomoc. W przypadku nadużywania alkoholu potrzebny jest psycholog badź psychiatra, dodatkowo, być może Twoja mama ma inne problemy o których Ci nie mówiła, a które ukrywa za piciem, np. depresja po śmierci męża itd., dlatego taka pomoc jest konieczna w tym wypadku. Możesz także zadzwonić pod poniższe numery telefonów, aby uzyskać szczegółowe porady jak postępować w takiej sytuacji:

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

BIURO SŁUŻBY KRAJOWEJ AA
tel. 022 828 04 94
poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 16.00

REGION WARSZAWA AA
tel. 022 616 05 68
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 21.00

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątekt w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...