Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić z czerwienieniem się twarzy?


Gość anecia100

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anecia100

Zaczęłam się czerwienić od 8 marca. Przed tem wogóle się nie czerwieniłam chociaż jestem osobą nieśmiałą. Nie miałam takiego problemu. Aż do tego 8-ego. Miało wtedy miejsce takie zdarzenie, kiedy koledzy składali życzenia, jeden powiedział, żeby żadna z nas się nie odchudzała, a później moja przyjaciółka dodała na głos przy całej klasie: to tyczy się Ciebie i od tego momentu nawet jak ktoś na mnie spojrzy, czy pani nauczycielka poprosi o przeczytanie pracy domowej, czy jak coś omawiamy niezwiązane ze mną tematy i się spojrzy na mnie to czerwienię się jak burak i muszę sobie schładzać poliki rękami bo mam zimne dłonie. Mam już obsesję, bo sobie powtarzam, że nie mam się nieczego wstydzić i bać, że nikt się na mnie nie patrzy i ciągle się pytam przyjaciółek czy mam czerwoną twarz i na lekcjach i w skzole siedzę jak na szpilkach, żeby nkt mnie się o nic nie spytał... Co mam robić... Proszę o pomoc i jak najszybsza odpowiedź. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Daj spokój, przecież czerwienienie to nie taka straszna sprawa. Kobiety kupują róże do policzków, by mieć czerwieńsze, a Ty uważasz, że masz problem... Zaakceptuj siebie jaka jesteś. jak przestaniesz pokazywać, że Cię to stresuje to inni też przestaną zwracać na to uwagę.

Odnośnik do komentarza

Czerwienisz się ze wstydu, a przyczyną jest sytuacja, w której nagle oczy wszystkich osób z klasy skupiły się na Tobie po komentarzu przyjaciółki. I choć nie stało sie nic złego, komentarz nie był zły,w ręcz przeciwnie - był aluzją, że masz ładne ciało, zawstydziłaś się będąc w centrum uwagi. Teraz za każdym razem wydaje Ci się, że każdy się na Ciebie patrzy, dlatego się czerwienisz. Nie przejmuj się tym. Rumieńce to nie powód do wstydu, wręcz przeciwnie - dodaj uroku! Jeśli będziesz się stresowała, że się pojawią - będą się pojawiały własnie ze stresu i wstydu. Zapomnij o nich i bądź pewna siebie, a na pewno się nie pojawią. Klasa pewnie zapomniała już o tej sytuacji i na pewno nikt nie śledzi Cię wzrokiem. Jak już, to tylko wzrokiem wyrazającym podziw, że jesteś atrakcyjną osobą. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...