Skocz do zawartości
Forum

Ortoreksja?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarkRivers

Chyba podeszła do tego na luzie:-)

Czy jednak obraziła się hmm...?

Puk puk?

Hallo !!!
piekielna Danuto 666^-^

piekielna Danuto 666^-^

Tu Rivers nadaje tu Rivers nadeje :-)

Gniewasz się na szalonego Riversa czy jednak nie? xD

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

Bo lubię, jak się denerwujesz:-) Jesteś wtedy taka stanowcza i pewna siebie. Bardzo uwielbiam czytać twoje posty, w których przemawiasz do mnie z tą cudowną ironią:) Jesteś po prostu zajebista Datoja :D

A co do muzyki, to raczej nie wstawię. W końcu jakby nie patrzeć jestem tylko trollem, a trolle jak powszechnie wiadomo nie należą do tych, którzy dzielą się czymś z innymi ^-^

Odnośnik do komentarza

Wcale nie musisz, obejdzie się, i tak fajnie że w ogóle wstawiłeś tą Alan:) (czyli nieraz jednak się czymś dzielisz)

ale coś mi się wydaje ze jakieś muchy w nosie są u Riversa i na coś się obraził, bo chociaż sam nie przejmuje się zbytnio innymi, to na własnym punkcie jest chyba dość przewrażliwiony?:P

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

Mylisz się. Dzisiaj akurat, mam wyjątkowo dobry humor. Jutro wolne, a co za tym idzie nie trzeba rano zrywać się do pracy, i będzie można sobie poleżeć w łóżeczku, nieco dłużej.:D

ehhh...zycie jest takie piękne Datoja, czego więcej od niego chcieć xD

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

A nie możesz poprosić swojego kompana od rozmów, aby Tobie coś fajnego na poprawę humoru tutaj kiedyś wrzucił? Przecież js11 to dobry chłopak jest i myślę, że tylko trzeba było by go ładnie poprosić.

A co do kolana to nie przejmuj się tak. Jak to ludzie mają w zwyczaju mówić tak powiem i ja:) Do wesela się zagoi i nie będzie nawet znaku ^-^

Odnośnik do komentarza

Js, nie manipuluj:)
Gdybyś nie przeinaczał slow, to ta dyskusja nie trwałaby tak długo.
Nikt nie mówi że odbierasz sobie szanse bo szczupłe Ci się nie podobają, ale dlatego, ze z góry zakładasz, ze na pewno nigdy żadna szczupła nie jest Ci się w stanie spodobać żeby nie wiem co.
Tym samym jesteś jakby w kręgu samosprawdzającej się przepowiedni, bo mentalnie sam zamykasz drogi wyjścia z pułapki Twojego umysłu.

A np miłość może wszystko odmienić.
Ja wiem ze co by nie mówić to tzw dobór naturalny miedzy ludźmi odbywa się na zasadzie kategorii wyglądu oraz statusu społecznego.
Jednak zdarzają się przypadki kiedy ludzie wychodzą poza te ramy bo się naprawdę kochają.
Mam np kolegę, bardzo przystojnego i fajnego faceta, który ożenił się, obiektywnie ocieniając, z totalną szarą myszką, a zanim ja poznał to miał duże powodzenie z którego korzystał.Jego typ to bardzo wysoka i szczupła blondynka z długimi włosami, oczywiste przeciwieństwo żony.

I pomimo ze Danuta nie miała może czasu rozkminić o co chodzi, to w jej wypowiedzi jest coś co wydaje mi się prawdziwe, mianowicie relacja miedzy świadomością i podświadomością.

Odnośnik do komentarza

Wiem jak wygladaja szczuple kobiety i wiem ze nie moga mi sie spodobac - bo nigdy mi sie nie podobaly i nie wiem co moze sie w tym podobac innym ludziom. Podobnie jest z muzyka. Wiem ze niby jazz i muzyka klasyczna sa kunsztowne, ale tez wiem, ze mi sie nie spodobaja. Zakochalem sie kiedys w szczuplej dziewczynie ale to byl problem, bo chcialbym z nia seksu, ale podniecala mnie tylko troche. Seks ze szczupla jest mozliwy, ale musze sobie wyobrazic ze jest grubsza i w zetknieciu z prawdziwa kobieta powstaje niedosyt. Z grubsza wszystko przychodzi samo z siebie i jest bardzo mocne. Zaden narkotyk mi tego nie da. Dlatego wlasnie wiem i obraza mnie to, ze ktos twierdzi inaczej choc nie wie.

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

Datoya, masz rację że nie mam czasu. A teraz też i ochoty. Dziś dopadły mnie tak straszne skurcze nóg i czuję ogólnie złe samopoczucie z zawrotami głowy włącznie że nawet gdybym chciała to bym nie była w stanie. Zwłaszcza że sprawa dotycząca Boga to temat-rzeka. Jestem w trakcie leczenia więc nie musisz już mnie kierować do lekarza :). Ale masz rację, chodzi mi o podświadomość. Wszak nierzadko tak się zdarza :). Choćby moje sny to dobry przykład.

Odnośnik do komentarza

"Zygmunt Freud nauczał, że psychika ma trzy części:

id – nieświadomy rezerwuar energii, potrzeb i pragnień,
ego – świadomy zarządca osobowości,
superego – strażnik moralności i wartości.

Terminu „podświadomość” nie wprowadził jednak Freud, a francuski neurolog i psycholog – Pierre Janet. Do podświadomości w kontekście głębokiej warstwy nieświadomości indywidualnej odnosił się również Carl Gustav Jung."

W kilku miejscach na medycznych stronach, znalazłam termin podświadomość, jako normalnie funkcjonujące określenie.
Jest tam też wyjaśnienie, czemu js. usilnie się temu sprzeciwia. Po prostu zakodował to sobie w podświadomości, a zmienić podświadomość jest bardzo trudno.
Ale możliwe, że Jung i Freud się mylą, a js. wie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Twierdzenia Freuda w większości zostały obalone. Jego zasługą jest zmiana podejścia do psychoterapii, ale same teorie wynikały z narcyzmu Freuda, a niezgoda na każdą krytykę spowodowała, że większość jego teorii leży już dzisiaj w koszu.

Takim właśnie narcyzmem jest utrzymywanie, że jest się pewnym tego co gdzieś się kiedyś przeczytało w jakiejś pop-psychologicznej gazetce, albo stronce. A kiedy ktoś się nie zgadza, to ta teoria, z którą się nie zgadza ma być wytłumaczeniem - tak jak ktoś zarzuci niepijącemu, że jest alkoholikiem, a ten nie ma jak się bronić, bo na mocy tej teorii każdy alkoholik to zaneguje. To jest właśnie wiara w teorię - powoduje zaślepienie i fanatyzm.

ego – świadomy zarządca osobowości - iluzja wynikająca z utożsamienia się z mitycznym centrum świadomości, które nie istnieje kiedy się z nim nie utożsamiamy
superego – kora czołowa
id - struktura emocjonalna na kanwie której powstaje ego

I skoro jesteś taka nieczuła to pomyśl sobie logicznie co dzieje się w takiej sytuacji jak moja ze zdrowa psychiką.

Żyje sobie prawie normalny chłopak, tylko podobają mi się niewłaściwe kobiety, ale on o tym nie wie i jest szczęśliwy. Szczęście tu i teraz jest zasługą tych marzeń, które powodują, że nauka ma sens, kontakty z rówieśnikami i hobby mają sens. Wszystko w życiu służy celowi, więc ma sens i to normalka i oczywistość. Życie w większości składa się z obowiązków i nieprzyjemnych sytuacji, ale on jest luzakiem, który śmieje się kiedy inni się denerwują. Negatywne emocje są kasowane zanim się pojawią, bo myśl je wyprzedza, a sytuacja jest analizowana na chłodno i skwitowana stwierdzeniem, że nic się nie stanie. Reaguje impulsywnie, ale szybko się uspokaja - w końcu cel jest ważniejszy niż jakieś chwilowe sprzeczki itd. Celem jest miłość, więc wszystko pasuje i tworzy spójną psychikę. Inni w niego wierzą, więc ma zawsze przekonanie, że mu się uda. Nie działają na niego pochwały i nagany, bo zazwyczaj się z nimi nie zgadza. Kara nie jest zasłużona, tylko jest takim szlabanem na drodze, który trzeba obejść, a ludzie stosujący kary i nagrody są postrzegani przez niego jako słabi i próbujący manipulować. Ten kto dostosowuje się do mody ten jest kretynem kojarzącym się z szarą masą ludzi.

Pamiętam przez mgłę kilka scen z przedszkola. Jak ktoś się różnił od reszty, to mu dokuczali. Miałem wrażenie, że dla wszystkich to z czego się śmieją jest dla nich oczywiste, a ja tego nie rozumiem i powinienem i jednocześnie czułem do nich agresję i nienawiść, bo robili coś dla mnie paskudnego. To samo było później, nawet muzyka, której słuchała większość była kierowana modą. Jeśli ktoś myśli, że takie są dzieci, to się myli, bo taka jest większość ludzi. Ja wychodziłem na tego złego, bo reagowałem agresją wobec takich osób i przeklinałem. W szkole nauczyciele przekraczali swoje kompetencje, a tym kto im to wytykał byłem oczywiście ja. Inni po cichu to akceptowali, choć się nie zgadzali, nikt się nie chciał wychylać. Później ludzie zaczęli mieć poglądy, na początku tak jakby losowo dobrane żeby nie być kimś kto nie ma poglądów. Potem to niby ewoluowało, ale nadal większość poglądów pozostaje głupia z pkt widzenia neutralnego obserwatora i są to tylko ludzkie narzędzia społeczne. Ego może przybierać różną formę, np duchową, ascetyczną, przedsiębiorczą, dresiarską itd, ale to tylko jakieś udawane głupoty, a jeśli ktoś w nie wierzy, to tym gorzej. U zdrowego człowieka ego nie powinno istnieć. Wystarczy id i superego, u mnie akurat w konflikcie.

Kiedy dotarło do mnie, że moje upodobania są złe zawalił się cały świat. Niemożliwość racjonalizacji marzeń powoduje niemożliwość odczuwania szczęścia. Wszystko co miało prowadzić do celu straciło sens, bo będę musiał żyć bez tego celu, bez preferencji i marzeń, bez id. Zostanie superego, czyli będę robił to co powinienem, a nie będę robił tego czego nie powinienem. Niezależnie od tego gdzie będę i co będę robił musi mi towarzyszyć ta pustka. Jest przymus żeby żyć i okropna świadomość, która się z tym wiąże. A tu przychodzi taka unna i mi jeszcze ciśnie, wprowadza swoje pop-psychologiczne teoryjki, które są papką ze zwierciadła, albo wypocinami jakichś guru, którzy chcą zarobić na naiwności.

Neurobiologia bada te procesy i tak np została obalona psychoanaliza Freuda, która wręcz może zaszkodzić. Tam gdzie w grę wchodzi niepewność i interpretacje, tam zaczyna się psychomanipulacja. Podobnie jest z NLP, tylko że w ten sposób można samemu zmanipulować siebie i to może być przydatne i korzystne, a interpretacja przeszłości jest zazwyczaj negatywna i skupia nas nie na tym co trzeba. Praca z przeszłością polega na przeżywaniu w myślach ponownie złych sytuacji żeby nadać im odpowiednią ramę i móc o nich zapomnieć. Afirmacje to też sposób na oszukanie własnej psychiki, jest wiele różnych metod tego typu, ale ja jestem niepodatny na siłę perswazji, tylko wyjmuję ze zdań argumenty, szukam do nich kontrargumentów czy można to obalić, sprawdzam czy nie ma lepszych kontrargumentów, których nie można obalić. Natomiast większość rad tutaj w ogóle nie dotyczy argumentów i sposobu postępowania w przyszłości, własnych uczuć, tylko są to takie pop-psychologiczne rady ze zwierciadła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...