Skocz do zawartości
Forum

Pomoze mi ktoś?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowa. Nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytanie... cierpie na nerwice i biore czasem gdy mam atak hydroxyzyne w syropie. Niestety często też mam chore gardło. Nie angina ale ropa na migdalach(czekam na wycięcie )czasem gorączka etc. Lekarz rodzinny zapisał mi już któryś raz zamur 500 nic innego brać nie mogę bo jestem uczulona podobno na penicyline. Czy mogę stosować amur i hydroxyzyne. Błagam o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość pa_szczak

Gaba !

Ja Ci odpowiem nieco obok tematu. Sprawa pierwsza do hydroksyzyna. Jest nie niezły lek uspokajający ale ma sporo skutków ubocznych. Leków uspokajających jest bardzo wiele. Może przedyskutuj ze swoim lekarzem możliwość zastosowania innego lekarstwa.
Sprawa druga to migdałki. Napisałaś, że czekasz na ich usunięcie a może wcale nie jest to konieczne. Miałem podobne problemy jak Ty. W moich migdałach zagnieździły się bakterie, które wywoływały stan zapalny. Co kilka dni miałem gorączkę do 40 stopni. Odwiedziłem wielu lekarzy ,którzy mieli różne pomysły. Zażywałem wiele antybiotyków oraz ogromne ilości aspiryny a docelowo też miano mi wyciąć migdałki. Po roku męki trafiłem prywatnie do "starego" laryngologa. Powiedział mi, że usunięcie migdałów to jego zdaniem ostateczność, gdyż ich brak sprzyja zapadaniu na choroby górnych dróg oddechowych. Chodziłem do niego kilka razy i wyciskał mi ropę z migdałów "ręcznie" metalową szpachlą. Tym sposobem mnie wyleczył. Było to jakieś 30lat temu a od tego czasu z migdałami nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza

Wybuchowa to ja nie jestem chyba jak każda kobieta tylko w tę dni:) moim problemem jest nerwica lekowa stąd też hydroxyzyna. Nie biorę jej w kółko tylko gdy mam atak paniki. Zdarza się że ta "menda " nie męczy mnie długo a przychodzi dzień że jest atak. Ale może wrócę do tematu. Hydroxyzyne zapisał mi lekarz pierwszego kontaktu. I mam zgłosić się do psychiatry. A co do migdałów? Historia ciągnie się długie lata... najpierw ciągła angina wizyty u rodzinnego ciągle antybiotyk najpierw antybiotyki na penicylinie jednak po którymś razie ostra pokrzywka wizyta na pogotowiu zastrzyki etc... stwierdzili że uczulenie na penicyline... I od tamtego czasu antybiotyki bez penicyliny. Zazwyczaj zamur... rok temu poprosiłam o skierowanie do laryngologa. Tam badania krwi które nic mię wykazały i posiew z migdałów czy jakoś tak. Oba wyniki dobre nic nie wykazały a migdały siącza samą ropą... gorączka? Czasem .... ale zazwyczaj jest to tylko kaszel. Białe naloty na migdalach bez gorączki gdzie angina objawia się zawsze gorączka tak wytłumaczył mi laryngolog... migdały do wycięcia ostateczna diagnoza. Przy problemach z nerwicą udałam się prywatnie do lekarza chorób wewnętrznych gdzie ten przy okazji stwierdził że migdały nie są złe. A za to mój lekarz ginekolog stwierdził że migdały muszę usunąć bo takie infekcje utrudniają zajście w ciąży a staramy się z partnerem. .. bądź tu mądry i pisz wiersze jak to mówią :)

Odnośnik do komentarza
Gość pa_szczak

No cóż ! Opinia ginekologa w sprawie migdałków niewątpliwie jest ważna, tym niemniej zanim te migdałki ciachniesz, to może jednak wcześniej złóż jeszcze wizytę u jakiegoś innego laryngologa - tak na wszelki wypadek i ciekawość jaka będzie ocena innego specjalisty. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...