Skocz do zawartości
Forum

Stany depresyjne u 16-latki


Rekomendowane odpowiedzi

kamehame, słusznie, że w przypadku stanów depresyjnych szukasz dla siebie pomocy. Niemniej jednak uważam, że w tak młodym wieku zaczynanie od leków nie jest najlepszym pomysłem. Jeden z leków (Asentra) to lek z grupy SSRI, ten drugi (Afobam) to pochodna benzodiazepiny - lek, który może uzależniać. Uważam, że powinnaś zastanowić się nad konsultacją u psychologa, by poznać przyczyny swojego gorszego samopoczucia. Łykanie leków może jest najłatwiejsze, ale często nie rozwiązuje problemów, które leżą u podstaw stanów lękowych. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeżeli Cię to zainteresuje, to powiem Ci od serca - gdybym ja w wieku 16 lat udała się do specjalisty, może nie byłabym w takim stanie jak teraz... Chłopie, zaufaj lekarzowi, on wie jakie masz objawy, co czujesz, dał leki, weź je i kuruj swoją duszę... Ja poszłam za późno, teraz walczę, ale gdybym trafiła wcześniej, byłabym teraz na innym etapie... Zaufaj lekarzowi, stosuj się do zaleceń, dużo zdrowia... Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

kamehame
Musiałęm wziaśc jakies leki, poniewaz nie byłem w stanie zasnac wogole w nocy i bylo to dla mnie straszne prosiłbym o odpowiedz nie mam jakiegos strasznie zlego samopoczucia tylko nie odczuwam emocji i jestem troche zniechcony to moze byc depresja?

Nie ma czegoś takiego u człowieka, jak brak emocji. Emocje zawsze są, albo pozytywne, które to objawiają się w postaci euforii i śmiechu lub po prostu negatywne takie, które tylko przyprawiają nas o ból i smutek. Skoro nie masz złego samopoczucia to i nie masz depresji. Depresja jest niczym innym, jak stałym załamaniem psychicznym. Według mnie jesteś zwykłym ponurakiem i tyle no:-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...