Skocz do zawartości
Forum

teściowa i córka męża


Gość alicja311

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alicja311

Dzień dobry, mam problem takiej natury: Jesteśmy małżeństwem pół roku dotychczas było w miarę dobrze,pokochałam męża córke jak własną,akceptowałam teściową i teścia, dobrze mi się mieszkało z teściami. Mąż sam wychowywał córkę, znaczy się teściowa się zajęła córką a mąż pracował.Teraz od jakiś dwóch tygodniu nie mogę znieść ich. Teściowa jest strasznie natarczywa strasznie nadopiekuńcza dla niej tylko liczy się córka męża, często atakuje męża i daje mu do zrozumienia że wszystko robi źle i to mnie bardzo boli nie mogę na to patrzeć. Mąż jest naprawdę bardzo troskliwy, uczuciowym, zaradnym mężczyzną, potrafi zadbać o mnie i swoją córkę. Często się kłóci z teściową bo ona zwyczajnie go atakuje....i tak jak mówię dotychczas radziłam sobie z tym ale teraz nie potrafię...gdy jesteśmy w pracy (oboje pracujemy) córka jest w szkole w drugiej klasie po szkole jest tylko 3 godz z teściami ale teraz jest chora i tydzień jest już w domu pod opieką teściowej. Córka często mówi że jestem głupia chociaż wiem ze jest za mna bo nawet namawia mnie abym porzuciła pracę byle bym z nią była i wiem że mówi to tylko w złości. Wczoraj aż się popłakałam tak negatywnie wpływa na mnie ta atmosfera w domu.
Proszę pomóżcie jak sobie z tymi sytuacjami teściową i córką męża poradzić

Odnośnik do komentarza

Teściowa skoro do tej pory zajmowała się córką męża może ją traktować jak własną... Moim zdaniem powinnieście z mężem z nią pogadać. Oczywiście córka nie powinna brać udziału w takiej rozmowie. Mąż powinien wyjaśnić, że teraz wy jesteście za nią odpowiedzialni i macie odmienne zdanie odnośnie jej wychowywania.
Co do tego, że nazwała Cię głupią, to zapytaj się dlaczego tak uważa, czy może gdzieś to zasłyszała

Odnośnik do komentarza

Witaj,
5 lat temu wszedłem w taki odwrotny układ, gdzie wieź emocjonalna między matką a córką była z jednej strony dobrze maskowana, a z drugiej bardzo silna.
Patrząc na Twój opis przez pryzmat własnych doświadczeń i wiedzy w tej materii, to Twoja teściowa jest jak najbardziej natarczywa, strasznie nadopiekuńcza itd. Ale to Jej zachowanie w Twoim odczuciu, to niestety jest jedynie wierzchołek góry lodowej. Clou Jej problemu to silna toksyczność, którą można po najmniejszej linii oporu porównać do nadopiekuńczej matki, która za nic w świecie nie chce pozwolić pójść swojemu - było nie było - dorosłemu dziecku w świat.
Pocieszający jest jedynie fakt, że Twój mąż widzi ten problem, nawet w najmniejszym stopniu i próbuje jak mniemam odizolować Jej wpływy na Was. Tyle tylko, że Ona atakuje wtedy Wasze flanki, posługując się Waszą córką.
To zdanie doskonale oddaje tego przykład: "ale teraz jest chora i tydzień jest już w domu pod opieką teściowej. Córka często mówi że jestem głupia chociaż wiem ze jest za mna bo nawet namawia mnie abym porzuciła pracę byle bym z nią była i wiem że mówi to tylko w złości."

Szantaż - głównie emocjonalny, manipulacje, małe szpilki czyli z pozoru nic nie znaczące docinki mające znamiona krytyki... można by tak wymieniać bez końca.
Totalna demolka psychiki i sfery emocjonalnej w białych rękawiczkach, bo tego w większości przypadków nie idzie wyczuć, a tym bardziej udowodnić.

Jedyne rozwiązanie to dla Was to mieszkać z dala od teściowej i na wszelkie możliwe sposoby ograniczać Jej kontakt z Wami. Nie ma na to innej rady, bo jak mawiają ludzie z tym doświadczeniem "to oddziaływanie nigdy nie zniknie.

Zerknij sobie na blog "moje dwie głowy" - jest też książka o tym tytule - i poszukaj w internecie "odcinamy pępowinę, koniec problemów z teściową", tam znajdziesz coś więcej na ten temat.
Tu na forum masz mój autorski wątek o podobnej tematyce w wersji hard pod tytułem "toksyczny trójkąt z teściową".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...