Skocz do zawartości
Forum

Kłótnie i niepewność przed ślubem


Gość majakoza1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majakoza1

jestem z partnerem od 6 lat. za 4 miesiące ślub. cały czas się kłócimy, o wszystko. wydaję mi się że nigdy nie czułam do niego czegoś naprawdę poważnego, tylko zawsze chodziło o ,,coś za coś". nie lubię spędzać z nim czasu, nie lubię się z nim całować, nie lubię go przytulać, nie czuję żadnych emocji z tym związanym. nie mówię że kocham. mój dziadek ostatnio mi powiedział że jeśli już nie lubię z nim przebywać to potem jeszcze gorzej będzie. cały czas myślę o rozstaniu, ale boję się. nie umiem podjąćtakiej decyzji, nie wiem czy będzie ona słuszna. chyba nie dojrzałam jeszcze do tego, a może to nie miłość?? proszę o poradę kogoś mądrzejszego ode mnie.

Odnośnik do komentarza

Twoja sytuacja wymaga postawienia sobie kilku pytań. Jaka jest przyczyna ciągłych kłótni? Czy dążycie do pojednania? Czy tak naprawdę chcesz spędzić ze swoim partnerem całe życie? Jaką reakcję wywołują u Ciebie wyobrażenia wspólnego życia po ślubie? Co czuje do Ciebie Twój partner?
Decyzja o wstąpieniu w związek małżeński jest dziś często podejmowana zbyt pochopnie, stąd bardzo dużo nieudanych małżeństw i problemów, które dotyczą całej rodziny.
Proponuję przemyśleć głęboko swoje zamiary i oczekiwania od życia. Najważniejsza jest wspólna rozmowa z partnerem. Czasami lepiej jest uniknąć zbyt dużego zaangażowania i ułożyć sobie życie na nowo.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Twój dziadek ma niestety rację. Jeśli nie masz ochoty go całować, przytulać, to nie ma sensu brać ślubu, bo potem będzie jeszcze gorze. Kłótnie są normalne czy przed ślubem czy po ślubie, ale wszystko ma swoje granice. Co innego sprzeczać się o kolor kwiatów na ślub a co innego brak porozumienia. Myślę, że lepiej by było gdybyś wstrzymała się przed powiedzeniem TAK. Nie musicie zrywać związku, po prostu dajcie sobie jeszcze z rok czasu, aby się przekonać, czy łączy Was miłość i czy to kryzys, czy po prostu nie jesteście sobie pisani.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...