Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od leków przy leczeniu psychiatrycznym


Gość kaszula

Rekomendowane odpowiedzi

Od blisko roku zażywam leki w większych ilościach niż normalnie- tj. czasami 6,8, nieraz 12, to zależy i niekiedy innymi umacniam. Zdarza sie to z różną częstotliwością: czasem2-3 w tygodniu a niekiedy raz na 2 tygodnie. Ciągle mnie korci by to kupować np. gdy mam kilka dni wolnego to aby się nie nudzić. I to biorę sama w domu albo niekiedy jak idę na zajęcia na uczelnię i to obojętnie czy mam dobry humor czy zły. Sama nie wiem dlaczego, służy mi to rozładowaniu się, chęci świetnego samopoczucia,relaksu, podniecenia,oderwania od rzeczywistości czasem przy uczeniu się albo pisaniu referatu...Wszystko wtedy jest inne i lepsze, mam nastrój świetny. Potem opowiadam o tym znajomym w celu dowartościowania się. Już nie brałam kilka dni, ale czuję pociąg do tego i wiem, że na pewno jutro wezmę a czuję jakąś psychiczną potrzebę. Ostatnio miałam tylko 10 tabletek a stwierdziłam, że to mało i dokupiłam paczkę. Moja lekarka- psychiatra stwierdziła, że powinnam zgłosić się do poradni odwykowej i nie wiem sama na ile to racja...

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie powinnaś zwrócić się po fachową pomoc. Łykanie żadnych tabletek w takich ilościach nie jest normalna. Oprócz uzależnienia emocjonalnego niszczysz sobie zdrowie przeładowywując organizm lekarstwami.

Odnośnik do komentarza

Niestety uzależnienie od leków to poważna choroba, wyrządzasz sobie krzywdę nie tylko psychiczną - uzależniając się i czując się źle i dyskomfortowo bez leków, ale przede wszystkim narażasz swoje zdrowie, bo każdy lek przyjmowany w za dużych ilościach może wpływać na Twoje zdrowie. Powinnas posłuchac psychiatry i zapisać się do poradni odwykowej, ponieważ tylko w ten sposób możesz pozbyć się problemu. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Szanowni Państwo ,mam nadzieje że czyta mnie jakiś lekarz z powołania - od 4 lat przez zmiażdżenie kręgu, najpierw dostałem tramal później fentanyl actavis 100mcg/h i tak przez 3 lata aż do teraz, mój problem z kręgiem się zakończył ale nikt z lekarzy nie powiedział co mam zrobić i jak odstawić plastry z fentanylem ,tym bardziej ze nie można ich kupić normalnie - a ja mam stałą odpowiedzialną pracę gdzie niemogę sobie pozwolić ne efekty odstawienne.Prosze powiedzieć czy to co udało mi się dowiedzieć od specjalisty Lyrica pregabalina oraz kwetiapina i antydepresant jak EFFECTIN SR  poradzą sobie z tym bym mógł w ciagu 2 tyg wrócić do podstawowej normalności ,by nie było tych tzw"efektów odstawiennych" najgorszy problem jest z depresja i zimnymi potami oraz gdy w pracy przychodzi jakiś większy stres . Bardzo proszę o pomoc? Niestety terapia odwykowa stacjonarna nie wchodzi w grę  ,gdyż moja praca wymaga ode mnie ze muszę być pod telefonem nawet gdy mam święta .cena nie ma znaczenia- ważne by ktoś w końcu mnie nie odesłał z kwitkiem lub nie wziął 280 zł i tylko podał nazwy leków..i przestał się odzywać . Bardzo proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...