Skocz do zawartości
Forum

Niechęć do życia i samookaleczanie się u 14-latki


Gość S...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam myśli samobójcze życie dla mnie nie ma sensu. Raz chciałam popełnić samobójstwo ale ostatecznie się wycofałam. smookaleczam się prawie codziennie. Zamknęłam się w sobie, nic mnie nie cieszy. Raczej nie rozmawiam z nikim. Jestem oddalona od rodziny nawet rodzice nie wiedzą jaka naprawdę jestem. Nie umiem się skupić co z tego że mam dysleksje. Wcześniej mi się udawało. Obecnie Moje oceny w szkole są tragiczne. Proszę o pomoc. Nie poradzę sobie sama. Albo w końcu coś sobie zrobię ...

Odnośnik do komentarza

Przestań udawać, że wszystko jest w porządku, bo w ten sposób uniemożliwiasz, by otoczenie Ci pomogło. Masz wiele objawów depresyjnych - autoagresja, unikanie towarzystwa, małomówność, zamknięcie się w sobie, smutek, problemy w nauce. Radziłabym Ci porozmawiać szczerze z rodzicami na temat Twoich problemów. Wsparcia możesz szukać również u psychologa szkolnego albo dzwoniąc pod darmowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111 (http://www.116111.pl/). Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Chciałabym porozmawiać z rodzicami... Niestety według nich będzie to szatan i po księdza by dzwonili. Chodziłam do Pedagoga szkolnego i proponował pójście do psychologa. Lecz jest potrzebna zgoda rodzica/opiekuna. Szukam rozwiązania Nawet w tym jak osoby trafiają do szpitala psychiatrycznego. Zaczynam sądzić że gdybym ujawniła mój codzienny krzyk w poduszkę, zobaczenie przez rodziców krwi na rękach, Ujawnić zachowanie w szkole. To pierwsze co zapewne szarpałabym się z rodzicami a potem doszłoby do dzwonienia po taką karetkę do szpitala psychiatrycznego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...