Skocz do zawartości
Forum

Obawa przed ludźmi i zdenerwowanie


Gość sadimagician

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sadimagician

Witam, mam 18 lat, z powodu mojego złego samopoczucia postanowiłem zacząć szukać pomocy. Nie wiem od czego zacząć więc opiszę wszystko od początku. W zeszłym roku popadłem w stan fatalnego samopoczucia, czułem się fatalnie, bałem się ludzi, przeszkadzała mi ich obecność, całe dnie spędzałem użalając się nad sobą, miałem myśli samobójcze, nie potrafiłem powiedzieć co mi jest i zero pomysłów na wyjście z tego stanu, pewnego dnia coś we mnie pękło i wziąłem się w garść, poradziłem sobie z tym i przez krótki okres byłem zadowolonym z życia nastolatkiem, jednak niedawno mój stan znacznie się pogorszył, nie mam pojęcia co się ze mną dzieje, przez moment potrafię się cieszyć a po chwili pojawia się zły nastrój i mam ochotę " schować się ", ciągle odczuwam nieuzasadnione ciągłe poczucie winy, wszystko mnie denerwuje, całe dnie czuje potrzebę snu mimo tego, że wysypiam się, nie potrafię cieszyć się szczęściem bliskich i moim, nie potrafię się skupić nawet na chwilę, czynności, pasje itp. które do tej pory sprawiały mi przyjemność zupełnie mnie nie interesują, całe dnie spędzam przed ekranem komputera szukając kontaktu z innymi osobami. W związku z tym zainteresowałem się tematem depresji i okazuje się, że większość występujących u mnie objawów to właśnie te, które mogą świadczyć o depresji. Wiem, że w każdej chwili mogę liczyć na przyjaciółkę ale nawet ta świadomość mi nie pomaga, opowiadając komukolwiek o moim problemie czuję się winny, nie wiem co robić, dlatego zwracam się o pomoc tutaj. Z góry dziękuje za zainteresowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza

Być może Twoje zaburzenia wynikają z faktu, że pragniesz czyjejś uwagi. Tak czy inaczej, czy to depresja czy inne podświadome pragnienia powinieneś udać się z tym do psychologa, który to zdiagnozuje i udzieli fachowej pomocy.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że powinieneś udac się do psychologa, bo Twoje samopoczucie może się pogarszać, zwłaszcza, że już wcześniej miałeś pewne sygnały, że coś jest nie tak. Rozmowa z psychologiem może Ci bardzo pomóc, musisz wyzbyć się poczucia winy, nie możesz bać się ludzi, tak nie da się żyć. Z czasem Twoje samopoczucie może się pogorszyć i zdecydowanie utrudni Ci wykonywanie codziennych obowiązków. Niepokojące są myśli samobójcze, które pojawiły się w ubiegłym roku, a teraz, jak sam piszesz, Twój stan znacznie się pogorszył. porozmawiaj z przyjaciółką, aby Cię wspierała i motywowala do działania i zapisz się na rozmowę z psychologiem, który zaproponuje Ci terapię lub inna formę leczenia, dzięki któremu poczujesz się lepiej. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...