Skocz do zawartości
Forum

praca w call center


Gość Jola...Kaz...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jola...Kaz...

Od kilku miesięcy nie mam pracy. Teraz zacznę pracę w Call Center - windykacja. Mam wyższe wykształcenie i trochę doświadczenia. Jednak pracy w zawodzie znaleźć nie mogę. Czy to ujma pracować w takim miejscu z wyższym wykształceniem i wpisać to potem w CV?

Odnośnik do komentarza

Przecież jak będziesz wykonywała tę pracę, to będziesz równolegle szukała czegoś co bardziej zaspokaja Twoje ambicje. Nie chodzenie zupełne do pracy rodzi frustracje, poczucie, że jest się nieudacznikiem, bo może koledzy i koleżanki gdzieś się ulokowali. Lepiej chodzić do pracy (pewnie zmianowej- czyli trochę wolnego czasu na szukanie) niż kisić się w domu. Chodząc do pracy jakiejkolwiek człowiek "ociera" się o życie, musi jakoś o siebie zabać, musi czasowo zmieścić parę elementów życia ( nie odpuszcza się tempa życia). Jeśli uważasz, że nowa praca jest większym obciachem w CV niż bycie bezrobotnym, to po prostu nie prezentujesz w owym CV tego elementu. Myślę,że jednak bylaby to strata.

W windykacji pracując człowiek godzinami gadając do innych,że powinni jednak o czasie spłacać długi robi się bardziej gruboskórny, nie rozumiejący zmartwień drugiego. Twój sposób prowadzenia rozmowy, pewnie będzie nagrywany i będziesz instruowana jak być bardziej zimną i bezwzględną. To trochę się udziela na życie prywatne i z tego powodu intensywnie szukałabym czegoś co bardziej Cię fascynuje.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość absolwentkabezpracy

Hey,
Ja też pracowałam pół roku w call i też miałam już wyższe, ale byłam w trakcie kończenia pracy mgr jak kilka innych osób z działu. To co mile wspominam to radość z pierwszej wypłaty (700zł ;)) potem już wyżej, fajna atmosfera no i docenienie na koniec. Nie wiązałam jednak z tym nic szczególnego. Fakt, że rotacja pracowników tam jest bardzo duża i nastawienie na jak najlepszą sprzedaż. Moja szefowa była ok więc pracowało się spoko, wręcz określiłabym to jako "przedszkole" w porównaniu ze stażem w zawodzie. Natomiast, jeśli jest to twoja pierwsza praca, można iść, bo zawsze to jest jakieś doświadczenie no i pieniędze. Jesli chodzi o cv- usłyszałam na rozmowie od rekruterki, że nie ma się co chwalic tym...więc, ludzie mająróżne zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że mając wykształcenie wyższe, praca w call center nie jest dla Ciebie zbyt interesującą opcją. Aktualnie jednak na rynku pracy jest niezmiernie trudno, dlatego wolałabym pracować gdziekolwiek i mieć źródło dochodu niż siedzieć w domu jako bezrobotna. Praca "na słuchawce" może być przecież tylko tymczasowym rozwiązaniem. W tym samym czasie szukaj innej oferty, która być może bardziej zaspokoi Twoje ambicje. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...