Forum Psychologia

Związek od 2 lat ;(

ka1997milka

ka1997milka

Witam mam problem w związku jestem z chłopakiem od 2 lat . Na początku było doskonale , rozumieliśmy się itp a teraz... ? Teraz jest do niczego :( chodzimy razem do szkoły spotykamy sie codziennie w szkole i w weekendy , czuje ze dla mnie czegoś jest mało w tym związku . Wiem ze mój chłopak chciałby chodzić z kolegami na imprezy , na piwo itp a ja jemu tego dosłownie zabraniam bo jestem chorobliwie zazdrosna . W czerwcu tamtego roku zerwałam z nim , poniewaz dowiedziałam się ze pojechał na impreze z koleżanka , po czym dowiedziałam sie pozniej ze ten ktos co mi o tym powiedział zartował i mnie oszukał , musiałam wszystko odkręcac , udało nam sie powrócim do siebie i tak do dzis... Mam często mysli o zerwaniu , ale gdybym to zrobiła to załowałabym tego bo Go naprawde kocham i ciężko mi jest gdy go chociaz przez chwile nie ma przy mnie . Codziennie za nim tęsknie . Mówi mi ze gdy sie kłocimy i wyskakuje z tekstem o zerwaniu to nie moze myslec o wspólnej przyszłosci . Nie wiem czemu tak jest , pomózcie ;(

160116 ka1997milka Kobieta, 22 lata, Siedlce

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kwiatuszek2

kwiatuszek2

Zerwanie to nie jest dobry pomysł, bo problem jest w Tobie i każdy kolejny związek będzie wyglądał tak samo. Dlatego to zmień. Popracuj nad swoją samooceną, może wizyta u psychologa Ci w tym pomoże?

Masz znajomych, przyjaciół? Spotykaj się z nimi, pożyj troszkę własnym życiem. Nie możecie być przywiązani do siebie, bo jest to nie zdrowe dla związku.

Czy on kiedykolwiek zawiódł Twoje zaufanie, lub ktoś inny ?

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 28 lat, Katowice
mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

ka1997milka, każdy związek ewaluuje, więc nic dziwnego, że na początku jest fajnie, miło, wzajemna ekscytacja i zauroczenie, a z czasem pojawiają się problemy, rutyna, której trzeba przeciwdziałać. U Was do standardowych problemów wynikających ze zmian w związku dochodzą Twoje osobiste problemy - zaborczość, zazdrość i niska samoocena. Nie zamkniesz swojego chłopaka w klatce. Każda klatka, choćby złota, to zawsze klatka, z której chce się uciec. Jeżeli nie wiesz sama, skąd wynika Twoja zazdrość i nie umiesz jej przeciwdziałać, zastanów się nad wizytą u psychologa. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin