Skocz do zawartości
Forum

Ile czasu potrzeba by zapomnieć o swojej miłości


Gość nfdcdfv

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka miesięcy temu rozstałam się z chłopakiem i to on zerwał. Stwierdził, że już nic do mnie nie czuje, a ja dalej go kocham, dalej o nim myślę, czasem nawet mi się śni. Nie podoba mi się to, bo chciałabym już zacząć żyć normalnie, a nie wiem jak skoro myśli o nim mnie prześladują, byliśmy ze sobą bardzo długo, więc ciężko mi. Długo jeszcze będę cierpieć, czy samo niedługo minie? Chce zakochać się w kimś innym i być szczęsliwa, a boje się ze to mnie juz nie spotka przez to, że ten poprzedni tak mnie skrzywdził

Odnośnik do komentarza

Nie da się podać konkretnego czasu, jaki jest potrzebny do przeżycia rozstania. Jednym wystarcza kilka miesięcy i są gotowi na nowy związek, inni z kolei potrzebują znacznie więcej czasu, nawet kilka lat, by móc otworzyć się na innych ludzi i na nowo umieć zaufać. Zdaję sobie sprawę, że bardzo cierpisz, bo ktoś Cię skrzywdził i zostawił. Daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz, niczego nie przyspieszaj. I rzeczywiście wchodzenie w nowy związek, by zapomnieć o tym wcześniejszym nieudanym nie jest dobrym pomysłem. Uspokój się, wycisz, a następnie pomyśl o nowych relacjach. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

A może do tego trzeba pochodzić inaczej.Chłopak postąpił uczciwie, odszedł bo zrozumiał ,że to co było to nie była miłość inaczej by przetrwała.Nie chciał Cię oszukiwać i udawać.Bo Wasze wspólne życie bez prawdziwej miłości z obu stron nie miało szans na przetrwanie.Gdyby było dziecko i dla niego byście byli razem to też byłaby to męczarnia a nie życie.Nie można serca zmusić do kochania, dlatego ten okres chodzenia ze sobą poznawania się na wzajem jest ważny.Znajdziesz jeszcze swoją drugą połowę.

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna198708

Nie ma określonego czasu na to, żeby móc normalnie żyć i otworzyć się na nowe uczucia. Jest to kwestia indywidualna. Musisz teraz skupić się na sobie, mieć jakieś cele i je realizować, a być może w najmniej oczekiwanym momencie pojawi się ktoś odpowiedni w Twoim życiu i będziesz jeszcze szczęśliwa. Nie żyj przeszłością, a teraźniejszością i przyszłością. Na to, co już się zdarzyło wpływu nie masz, ale możesz mieć wpływ na dalsze życie. Także nie trać czasu na rozpamiętywanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...