Skocz do zawartości
Forum

Ratunku :(


Gość Maciek9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat i straszyny problem w relacjach z ludźmi. Zaczęło się od zakochania w pewnej dziewczynie, ktora nie odwzajemniła uczucia. Ja mimo to od pół roku nie potrafię o niej przestać myslec. Próbowałem juz zająć się różnymi rzeczami ale i tak głupie myśli wracają; zastanawiam sie gdzie ona moze być, co robi... Przez to wszystko straciłem jakby kontakt ze światem. Przestałem sie czymkolwiek interesować. Niedawno zaczalem nowa prace, w grupie dosc sympatycznych ludzi, ale i tak nie potrafię z nimi rozmawiać. Mam w głowie pustkę i na żaden z poruszanych przez nich tematow nie potrafie sie wypowiedzieć. Kiedyś miałem w głowie zawsze jakiś śmieszny tekst na każdą okazję i wydawalo mi się, ze znajomi lubili moje towarzystwo. Obecnie nie potrafie sie odnaleźć w relacjach z ludźmi i przeprowadzenie z kims dluzszej rozmowy niz 10 minut to dla mnie rzecz praktycznie nie do osiągnięcia :( Byłem u psychologa, który stwierdził, że po prostu potrzebuje czasu. A ja juz nie widze dla siebie nadzieji.

Odnośnik do komentarza

troche mnie zaskoczyles. Nawet z nia nie byles w zwiazku, nie miales okazji sie przywiazac, ulozyc z nia planow na przyszlosc jak slub, dzieci, a juz az tak ona na Ciebie wplywa? Hmm a jesli chodzi o uczucie odrzucenia i tesknoty, pustki to znam to i mozliwe ze przejdzie Ci lub zmaleje za jakis czas, u mnie bol psychiczny znacznie zmalal po roku i dwoch miesiacach od rozstania, tzn on rzucil mnie jak szmate.

Odnośnik do komentarza

Nie potrafisz, bo nie chcesz.
Ja to nazywam rozdrapywaniem ran. Jak masz ukoić ból, jeśli ciągle myślami do niej wracasz? Myśli można kontrolować, można zagłuszać te niechciane, poprzez zmienianie ich na inne. A czas bardzo w tym pomaga, o ile się chce przestać cierpieć.

Odnośnik do komentarza

Hej, wydaje mi się, że czas i owszem pomoże lecz nie każdy potrafi uporać się z tym w parę miesięcy. Może powinieneś spróbować złapać kontakt z kimś nowym. Mowie tu o jakiejś dziewczynie. Nie chodzibmi tu o związek a raczej zdobycie odwagi odbudowanie pozytywnego myślenia o ludziach. Mógłbys mieć po prostu koleżankę zwykłą, z która możesz o wszystkim pogadac,może ta nową relacja pomoże Ci zapomnieć o tamtej dziewczynie.

Pozdrawiamy i trzymał kciuki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...