Skocz do zawartości
Forum

Niedospane noce, panure mysli, poczucie pustki


tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 20 lat. jakies 2 tygodnie temu zaczeły się dziać u mnie jakieś dziwne rzeczy. Budzę się zawsze o 5 nad ranem.

Na początku zaraz po przebudzeniu mam. "bombardowanie" ponurymi myślami.
Staram się uspokoić trochę i dospać do rana. Najczęściej mysli są o wydarzeniach z mojego życia tych przyjemnych, jednakże z przekonaniem że nigdy tak już nie będzie. Po prostu czuję się wtedy jakbym już wszystko co może być szczęśliwe przeżył.

Prędzej czy później dosypiam do rana. Wstaję Jednak smutny i dobity, rozpamiętuję przeszłość. Jestem bardziej płaczliwy niż kiedyś. Śniadanie zjadam ale gdy zobaczę w TV że program nakręcono np w 2013 od razu widzę moje wspomnienia z tamtego okresu, i jestem smutny że już nie wrócą.
Cały czas mam poczucie pustki i braku jakiegokolwiek sensu życia.

W ciągu dnia mam trochę lepszy humor jednak nad ranem znowu jestem przygnębiony. Co robić żebym przespał normalnie całą noc i uwolnił się od takich wspominek. A zaczął czerpać radość z życia nie patrząc na każdy dzień jak na ostatni

Odnośnik do komentarza

tomeks, poczucie szybko upływającego czasu, poczucie pustki, smutek, przygnębienie, problemy ze snem - to wszystko może wskazywać na rozwijającą się depresję. Przez Internet nie mogę jednak postawić diagnozy, dlatego najlepiej, żebyś skonsultował się ze specjalistą. Co robisz na co dzień? Jak wygląda Twój dzień? Czy masz kogoś bliskiego, na kogo mógłbyś liczyć?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to pomoże w diagnozie ale caly ten smutek i te "meczace poranki" zaczely sie 18 wrzesnia.

17 wrzesnia bylem w urzedzie pracy zrobic profil pomocy. jak wrocilem tata mi powiedzial zebym sie nie ludzil ze znajde prace w swoim zawodzie (technik informatyk).

Potem mama nalegała żebym sobie znalazl jakąś szkołe i podjął dlasze szkolenie. Odmówiłem bo nie chciałem obciążać rodziny kolejnymi wydatkami. Potem dodała że nie moge tak w domu siedzieć bo mnie tata z domu wyrzuci...

i chyba to mnie najbardziej przygnebilo.

Odnośnik do komentarza

Mój dzień wygląda trochę różnie. Zazwyczaj budzę się o 5 rano z atakiem ponurych myśli. Jakoś dosypiam albo leżę do 7. Potem jem śniadanie, myje zbiornik na mleko (tata jest rolnikiem) a potem to zalezy co jest do zrobienia na gospodarstwie. albo wyciagam jakies maszyny albo ladujemy z tata obornik czasami gdzies pojedziemy.

Jeśli zostaję sam z babcia a tata wiem ze bedzie poza domem dluzszy czas to jade porozmawiac z sasiadem albo znajomym zeby jakos czas spedzic w czyims towarzystwie.

Czasami udaje mi sie w dzien byc podognym w miare ale potem znowu ide spac (mam jakis dziwny lek przed spaniem) i znowu ranek i jestem przygnebiony myslami ze sie moje zycie skonczy albo rodzica. Wgl przygnebiajace to sa mysli z rana

Odnośnik do komentarza

Wydaję mi się, że należy tu wykluczyć najpierw problemy ze zdrowiem fizycznym. Mam tu na myśli hormony, które przy zaburzeniach potrafią doprowadzić do depresji. Czy nie zauważyłeś zmian w funkcjonowaniu swojego organizmu?Ciągłe zmęczenie,senność, pogorszenie skóry,przybieranie na wadze?. Zgłoś się do rodzinnego powiedz co Ci dolega i poproś o badania tsh. Mój brat miał depresję a okazało się, że to niedoczynność tarczycy i już jest wszystko ok. Jeśli badania nic nie pokażą radze dobrego psychologa :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Raczej żadnej z tych rzeczy nie zauważyłem. Jeśli chodzi o zmęczenie to może trochę bo mógłbym spokojnie się budzić o 7 a nie o 5.

Senność to już pod wieczór odczuwam, więc to chyba nie taki duży odchył od normy. Na skórze żadnych śladów.

Jeśli chodzi o wagę to chyba wręcz przeciwnie. Dużo na niej straciłem, bo dużo jeździłem na rowerze w tym roku. Na liczniku od maja br mam 920 km już.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...