Skocz do zawartości
Forum

Trudności w życiu codziennym


Gość iwa3333

Rekomendowane odpowiedzi

nie radze sobie w zyciu codziennym odizolowałam sie od swiata i zycia codziennego nie myslałam ze ludzie moga byc tacy okrutni i bezwzględni ze jedna zmyślona plotka moze nastawic gromade ludzi przeciwko mnie jak sobie poradzic z myslami samobójstwa dłużej nie dam rady pomóżcie

Odnośnik do komentarza

Sytuacja wydaje się być poważna. Rozważałaś wizytę u psychologa albo psychiatry? Czy jest ktoś w Twoim otoczeniu, komu możesz się zwierzyć z tego problemu? Jeśli trudno Ci o tym mówić - napisz list, przelej swoje myśli na papier, a uwolnisz emocje skumulowane w sobie. Lepiej, aby one nie wybuchły. Bądź silna.

Odnośnik do komentarza

Ile masz lat? Co to za plotka? Co się stało? Musisz z kimś porozmawiać, znaleźć przyjaciela, może chociaż w mamie bądź rodzeństwie. Nie jesteś sama, są wokół Ciebie ludzie, którzy Cię kochają i szanują. Niestety rówieśnicy potrafią być czasem bardzo okrutni, ale to w końcu minie. Znudzi im się ta sensacja jakakolwiek by nie była i wszystko wróci do normy. Zawsze możesz też powiedzieć o nękaniu wychowawczyni lub szkolnemu pedagogowi. Nikt nie ma prawa Cię źle traktować. Musisz być silna i nie zamykać się w sobie. Walcz o siebie. Jesteś przecież wyjątkową osobą!

Odnośnik do komentarza
Gość iwa3333

Witam Pani Anito to nie jest takie proste jak by się wydawało .Mam nie całe 50 lat i bardzo dużo doświadczeń w moim życiu. Rozmowa jak się przekonałam nic nie daje, otóż zaufałam pewnej osobie i z tej rozmowy wynikły same problemy chciała mi pomóc korzystała z mojego telefonu przekładała kartę i pisała esemesy jak się okazało posądzona byłam ja ,to jest bardzo długa historia która przysporzyła mi dużo bólu i cierpienia mocne tabletki otępiają nie usuwają problemu .Nie mam siły stawić czoła i na dodatek następny problem szukam pracy jak wiadomo w moim wieku ciężko coś poszukać mój mąż jest na rencie następ problemy który goni następne problemy.

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale w życiu często zdarzają się nieprzyjemne sytuacje. Jeśli jest Pani niewinna to nie musi się Pani tłumaczyć, że nie jest Pani wielbłądem. jeśli ktoś Pani nie wierzy to jego problem. Może z czasem zrozumie swój błąd. Jeśli ktoś znał Panią wcześniej to nie powinien wierzyć w jakieś pomówienia. W końcu na swoje usprawiedliwienie ma Pani wiele lat przeżyte w uczciwości, jak mniemam. Musi Pani spróbować patrzeć na wszystko z tej lepszej perspektywy. Ma Pani męża, bliską osobę, nie jest Pani samotna - to już coś, coś za co warto być wdzięczną. Z pracą jest ciężko, nawet młodym ludziom po studiach, bo nie mają doświadczenia. Pani, z drugiej strony, na pewno ma ogromne doświadczenie i to jest na Pani korzyść. W życiu nie można się poddawać, trzeba wierzyć, że będzie lepiej i cieszyć się z małych spraw. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Iwa, jeśli ludzie uwierzyli w plotki, to znaczy, że nie sa prawdziwymi przyjaciółmi i nie sa warci tego, aby o nich zabiegać. jeśli ktoś wierzy w plotki - jego sprawa. Owszem możesz na tym stracić, bo ktoś może wyrobić sobie złe zdanie, ale prostowanie plotek często jest jak walka z wiatrakami, bo im bardziej chcesz je prostować tym bardziej inni myslę, że chcesz się bronić i tłumaczyć. Nie mysl o tym co się wydarzyło, skup się na swoich sprawach, oddziel to co było od tego co jest. Zastanów się nad rozmową z psychologiem jesli ta sytuacja bardzo odbiła się na Twoim samopoczuciu. Jeśli ktoś podszywał się pod Ciebie mozesz ten problem zgłosić na policję. Z każdej sytuacji jest wyjście tylko musisz być silna i się nie poddawać. Co do pracy, musisz być cierpliwa. Popytaj znajomych, przeglądaj oferty. Czasem potrzeba szczęścia niż dobrego cv. Ważne, żebyś najpierw zadbała o swoje zdrowie i samopoczucie, dlatego skorzystaj z porady psychologa, nabierz motywacji do zmiany swojego życia i pokaż innym, że jesteś silną kobietą i pokonasz wszelkie trudności. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...