Skocz do zawartości
Forum

Czy koszt wizyt u psychologa jest wysoki?


Gość p...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chiałabym skorzystać z porady dobrego psychologa. Mam lat 25 i jestem totalnie rozsypana jeśli chodzi o chęci do czegokolwiek. Nie jest to lenistwo ! To tak jakbym bardzo chciała coś zrobić ale nie mogę.. coś mi nie pozwala. Nie potrafię tego opisać. Czy koszt takich wizyt jest wysoki ? Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza

Koszt jednej sesji to od 17-120 zł.. Oczywiście są i droższe ale tu już na pewno przepłacanie. Warto też zwrócić uwagę za jaki czas sesji płacimy, u jednych to 45 minut, a u drugich. Psychologowie często stosują różne sztuczki, żeby skrócić czas a żadać zapłaty za cały. Przestawiają zegarki o 5 min, żegnają się 5 min, witają się 5 min i potem czas efektywnej sesji jest dużo mniejszy, warto na to uważać. Np jesteś umówiona na 18.00 , wchodzić 18.10 bo wizyta przed Tobą się przedłużyła a wychodzisz przed 19.00 bo o 19.00 następny pacjent. Wiele jest takiej nieuczciwości wśród psychologów - sama doświadczyłam.

Odnośnik do komentarza

W Warszawie płacę 130 zł.
Ale dobrze rozmawia się jak jest problem. Gdy tylko zniknie mojej psycholog brakuje pomysłu do rozmowy i porusza wątki poboczne. :( Zamiast skupić się na problemie to widziałam, że liczy się tylko by czas zleciał. A miała to być psychoterapia. Chyba zrezygnuję. Liczy się siła wewnętrzna, bo po rozmowie zostajesz z problemem sam na sam.

Odnośnik do komentarza

Tak jak powyżej, 70-130. W Krakowie za dobrego terapeutę i 45minut koszt wynosi 100zł. Warto też zwrócić się do przychodni - te oferują czasami zniżki studentom.
Co do prezentowania psychoterapeutów jako "niedobrych", "oszukujących", "niezainteresowanych" - trzeba pamiętać, że jest to tzw. "przeniesienie" - gdzie przenosimy emocje związane z reguły z rodzicem danej płci na terapeutę. Dodatkowo nasze ego broni się przed dysonansem poznawczym i stąd naturalne są reakcje negatywne, szczególnie na początku terapii. Stąd trzeba uważać na opinie i zaufać w profesjonalizm i wiedzę terapeuty. Inaczej wydaje się pieniądze samemu podważając całą pracę, co po prostu mija się z celem.

Odnośnik do komentarza

Ja kiedyś skorzystałem jak miałem problem ze sobą.
Pomogło. Nie pamiętam ile płaciłem chyba coś między 80 a 120 zł. Miałem niemiłe uczucie z początku, że ona tylko czasem o coś zapyta i potem sobie słucha (albo i nie) a ja tylko nawijam o sobie. Ale to nie prawda. Terapeuta tak umiejętnie pyta o różne rzeczy, że w tym słowotoku rozwiązania się same nasuwają pacjentowi - o ile wykazuje on inicjatywę w rozwiązaniu problemu a nie oczekuje że dostanie rozwiązanie na tacy. Dobry psycholog daje "mapę drogową", pokazuje jak sobie radzić z problemami samemu a zły rozwiązuje je za pacjenta i kosi za kolejne wizyty rozwiązując za niego kolejne problemy i kolejne i kolejne i kolejne.
A ja po rozwiązaniu moich więcej nie potrzebowałem wizyt.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość juz po terapii

ja płaciłam 90 zł (śląsk). Moja terapeutka pracowała metodą GESTLT. Każde spotkanie trwało 55 min. terapie skończyłam 9 miesięcy temu i każdego dnia odczuwam jej pozytywne skutki. To najlepsza inwestycja jaką mogłam dla siebie zrobić! Nie czekaj aż depresja lub przewlekła nerwica cię dopadnie. Działaj! Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...