Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z chronicznym zmęczeniem?


AnnP

Rekomendowane odpowiedzi

Od 7 lat leczę się farmakologicznie na depresję/zaburzenie afektywne dwubiegunowe (obecnie), [w wypisie ze szpitala 5lat temu było to borderline], ale trwa to znacznie dłużej (10lat temu próbowałam popełnić samobójstwo).

Od niemal roku biorę Citalopram Bluefish 2x20mg i Lamitrin 2x200mg.
Dzięki lekom przestałam odczuwać pustkę (czy Wam też stres wykręca ręce i nogi jak martwemu pająkowi?), ale to z czym od tylu lat nie potrafię sobie poradzić to chroniczne zmęczenie.
Śpię od 12 do 18h dziennie. Ciężko przez to normalnie funkcjonować bo zaczynam usypiać już po 3-4h od porannego wstania. Czuję się słaba: fizycznie bo męczę się nawet chodzeniem i psychicznie bo nie potrafię sobie z tym poradzić.

Zaczęłam się zastanawiać czy to tylko depresja... Lekarze interesują się tym jak się czuję dopóki nie wspomnę, że zjada mnie stres, wtedy wszystko zostaje mu przypisane. A ja czuję się gorzej i gorzej.

Czy to normalne, że czuję się tak bardzo zmęczona, czuję ciągły ból stawów, który utrudnia mi spanie i ciężko mi się oddycha przy próbie biegania aż prowadzi to do ataku paniki przed dusznością? Nawet siedząc tutaj, przed komputerem, czuję każdą część ciała i nie jest to przyjemne. Mówienie mnie męczy, oddychanie mnie męczy. Czy to typowe dla depresji?
Chciałabym by było to coś banalnego i by można było moje ciało wyleczyć z tego zmęczenia. By nie było to powiązane ze stresem i moją głową. Ale jeśli tak jest, to jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Przez Internet nikt nie postawi diagnozy. Być może zmęczenie jest symptomem depresji, ale niewykluczone też, że to zespół chronicznego zmęczenia. By jednak móc postawić taką diagnozę, należy wykluczyć przyczyny ze strony organizmu (somatyczne) i zrobić szereg badań (hormonalnych, neurologicznych itp.). Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość prawie 10 lat leków

Z własnego doświadczenia wiem, że antydepresanty potrafią zmiażdżyć psychofizycznie. Mnie oczyszczanie organizmu i pozbywanie się poczucia zmęczenia zajęło ponad 2 lata po zakończeniu farmakoterapii. Jak najwięcej świeżego powietrza, warzyw, owoców, jak najmniej przetworzonej żywności i konserwantów, dużo snu i wypoczynku. Zyczę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...