Skocz do zawartości
Forum

Czy kobiety mają uczucia?


Gość Sggg

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio napotykam się na przesłanki, które mówią, że kobiety mają tylko myśli i emocje, ale nie mają uczuć. Dlatego łatwiej jest im manipulować i być pragmatyczkami, zmieniają facetów jak rękawiczki i porównują, który lepszy. Robią to na podstawie swojej emocjonalnej reakcji i myśli oceniających i porównujących samców. Dla odróżnienia mężczyzna spotyka kobietę i się zakochuje.

Kobiety mają całe wielofunkcyjne mózgi, a męskie mózgi są podzielone na obszary odpowiedzialne za inne zadania. U mężczyzn uczucia są oddzielone od myśli i emocji, a u kobiet emocje są połączone z myślami i nie ma nic więcej. Oznacza to, że mężczyznom trudniej jest opisać swoje uczucia i o nich rozmawiać, a psychika kobiety nie jest stała w uczuciach. Jest podatna na każdy "podmuch wiatru".

Jak wyleczyć się z pragnienia miłości i związku z kobietą?

Odnośnik do komentarza

Zapewniam, że kobiety mają uczucia. I nie zgadzam się z tezą, że tylko kobiety są manipulatorkami bez uczuć wyższych, że są interesowane i wyrachowane. Mężczyźni to też nieźli manipulanci.

Dla odróżnienia mężczyzna spotyka kobietę i się zakochuje.
Kobiety też tak mają - spotykają się z mężczyzną i się w nim zakochują ;)

Owszem, specyfika męskiej i kobiecej emocjonalności różni się, ale nie jest tak, że kobiety to "samo zło" ;) Chyba niepotrzebnie generalizujesz i się uprzedzasz do kobiet.

Odnośnik do komentarza

Pani jest kobietą, więc innej odpowiedzi bym się nie spodziewał xD

Moje obawy mają źródło w neurobiologii i własnej obserwacji. Sam wiem, że nie da się kontrolować uczuć, ale można kontrolować emocje. Kobiety są bardziej emocjonalne, ale ich mózgi nie mają istotnego podziału na funkcje. Obie półkule pełnią te same role, a u mężczyzn jest wyraźny podział ról. Obawiam się, że to może mieć związek z brakiem uczuć i dlatego kobiety są tak interesowne i udają miłość żeby osiągać swoje cele, a kiedy czują motylki w brzuchu to są to tylko emocje związane z genetycznym pociągiem do drani.

Odnośnik do komentarza
Gość Bo to zła kobieta...

Nie, nie mają. Jedyne, co je interesuje, to wygląd, władza i pieniądze faceta, takie już z nas skrajnie powierzchowne i bezduszne istoty. zadowolony? Twoja mizoginia nakarmiona o potwierdzenie, jakiego potrzebowałeś? :)

Odnośnik do komentarza

Za bardzo nie analizuj ,bo to w niczym Ci widzę nie pomaga ,a szkodzi,
niektóre kobiety tak jak i faceci mogą być interesowni udawać miłość,ale nie wszyscy,
ja uważam ,że kobiety są właśnie bardziej uczuciowe,a faceci myślą głównie jedną częścią ciała lub zakochują się na zabój.

Pragnienie miłości i związku z kobietą i vive versa jest normalne i sam nie stawiaj sobie przeszkód,bo i tak nie każdemu jest to dane,
widocznie się sparzyłeś ,skoro tak myślisz.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Tak, sparzyłem się. Miałem problem z poderwaniem dziewczyny i zapisałem się na kurs PUA. Nauczono mnie różnych sztuczek, które faktycznie działają. Niestety dało mi to informację zwrotną, że kobiety są łatwe, kręci je siła, kasa i status społeczny i nie przywiązują się uczuciowo do żadnego faceta, tylko biorą tego, który odpowiednio gra im na emocjach.

"ja uważam ,że kobiety są właśnie bardziej uczuciowe"

Są bardziej emocjonalne. Emocje i uczucia to nie to samo. Ta emocjonalność podczas porównania jest na niekorzyść kobiet.

"Za bardzo nie analizuj ,bo to w niczym Ci widzę nie pomaga ,a szkodzi,"

Ale właśnie analiza i rozumne życie chroni przed niepowodzeniami. Nie ma sensu wchodzić w związek jeśli moje przekonania na temat kobiet faktycznie są prawdą, a dopóki się nie upewnię, że tak nie jest (potrzebuję źródeł naukowych), to chcę się pogodzić z samotnością, ale nie wiem jak.

" i tak nie każdemu jest to dane,"

Po co żyć jeśli to nie jest dla mnie możliwe? Uświadomiłem sobie, że jeśli mam być zawsze sam to wolę już nie żyć. Bycie z kobietą, która nie ma uczuć to też samotność.

Odnośnik do komentarza

Nawkładali Ci tam teorii...,zakładając ,że kobiety są bardziej emocjonalne nie wyklucza uczuć,dlaczego wszystkie kobiety wkładasz do jednego worka?
Co Ci po dowodach naukowych ,jak to się nie sprawdza w praktyce /poza wyjątkami/,ja widzę ,że w jakąś paranoję wpadasz ,
Ale to Twoje życie i nikt za Ciebie go nie przeżyje,
ja bym widziała bardziej u Ciebie problem psychiczny ,skoro tak myślisz...,jak myślisz,
porozmawiaj ma ten temat z psychologiem.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Czyżby autor ,,jak żyć w samotności" rozpoczął nowy wątek-manipulację starając się wmówić swoje racje? W każdym bądź razie formy wypowiedzi kropka w kropkę jak w tamtym temacie... a wystarczy się nie nakręcać i ogarnąć...

Odnośnik do komentarza

Nie mają i nie martw się. Chciała cię jakaś że się martwisz? Nie wydaje mi się. Może zainteresowała się twoimi sztuczkami to nie znaczy że cię chciała to znaczy że miała zlewy z ciebie dlatego za tobą chodziła żeby sobie humor poprawić i budżet podreperować. Więc nie martw się raczej nic ci nie grozi, kobiety te bezduszne istoty bez uczuć będą cię unikać, nie bój się, nie masz się czym martwić, nie zagrażają ci.

Odnośnik do komentarza

Boże bzdury pleciesz. Naukowe dowody:

Większość kobiet musi coś czuć do mężczyzny żeby uprawiać z nim seks.
Większość meżczyzn musi uprawiać seks z kobietą i dopiero potem się zakochuje.

Co oznacza że większość kobiet na tej planecie ma uczucia i kochało mężczyznę przynajmniej raz w życiu i są do tego zdolne. Poza tym coś takiego jak bezwarunkowa miłość matki to jest uczucie jakbyś nie wiedział a ojcowie nie są do tego zdolni.

Poza tym gatunek człowiek nie = mężczyźni. Wszystko co potrafią mężczyźni kobiety też potrafią i to z reguły zresztą o wiele lepiej..... poza typowo zależnymi od mięśni i tężyzny zadaniami jak budowanie domu i kopanie rowu.

Emocjonalność = zdolność odczuwania emocji. Emocje = uczucia.
Ja nie wiem jak można być tak tępym by dzielić gatunek ludzki na mężczyzn-ludzi i kokiety-istoty które robią wszystko dla sowich dzieci i nic dla swoim mężczyzn.

Poderwanie dziewczyny = żądza seksu. Żaden wyraz uczucia. Można uprawiać seks bez uczucia. Wielu meżczyzn tak robi. I co, to nie są mężczyźni? To nie są ludzie?

Potrzebujesz pomocy psychologa bo coś ci się porobiło.

Odnośnik do komentarza
Gość Bo to zła kobieta...

Kursy pua pozwalają poderwać mało rozgarnięte dziewuszki, więc to nie nasza wina, że celujesz w taką grupę kobiet i potem narzekasz :D i żeby nie było, nie jestem przeciwna wszystkim rodzajom zdobywania wiedzy o uwodzeniu itp - problem w tym, że akurat PUA to plastikowy tandetny produkt pseudopsychologiczny dla plastikowych i tandetnych ludzi, tyle w temacie...

Odnośnik do komentarza

Kursy PUA pozwalają poderwać wszystkie kobiety i to jest smutne. Nie wyrwę każdej bo niektóre mogą odrzucić mnie z góry, ale rozgarnięte kobiety się na to nabierają.

"PUA to plastikowy tandetny produkt pseudopsychologiczny dla plastikowych i tandetnych ludzi, tyle w temacie..."

I dlatego nabierają się na to kobiety...

"Boże bzdury pleciesz."

Nie jestem Bogiem, ale dzięki za komplement.

"Większość kobiet musi coś czuć do mężczyzny żeby uprawiać z nim seks."

To zakochują się od 1 wejrzenia, a w zasadzie tekstu otwierającego... Co za głupie idiotki.

"Większość meżczyzn musi uprawiać seks z kobietą i dopiero potem się zakochuje."

BZDURA.

Dlatego reszta wywodu to bzdura. Na siłę staracie się szybko odpowiedzieć, ale wam nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza

Poczytaj o mechanizmach biochemicznych miłości i seksu u mężczyzn inaczej nie mamy o czym gadać oraz w necie sobie przejrzyj na forach co przeciętny mężczyzna myśli na temat seksu i jak do niego podchodzi i do miłości. Nie ma sensu z tobą dyskutować. Jesteś tak emocjonalny i zdesperowany, zaczynam wierzyć że sam masz kobiecy mózg, mężczyźni myślą logicznie i nie popełniają tak podstawowych błędów logicznych w myśleniu jak ty, nie zaprzeczają podstawowym prawdom tego świata i nie negują wszystkiego co się do nich mówi. Niby umiesz elokwentnie się wypowiadać ale wiedzę i poglądy masz na poziomie gimnazjum. Jesteś chorym człowiekiem i potrzebujesz pomocy, uruchamiasz mechanizmy obronne zamiast zastanowić się nad sobą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...