Forum Psychologia

Trudne relacje przyjaciółki z adoratorami

~dosia3455

~dosia3455

Dwa miesiące temu do mojej przyjaciółki napisało dwóch chłopaków ( Ada - moja przyjaciółka im sie podoba ) Oni tez sa przyjaciółmi .. Jeden dla drugiego odpuścil sobie ale potem znowu zaczął .. Ona powiedziala jednemu po miesiacu ze nie ma szans bo zakochala sie w tym drugim ( oni są z naszej szkoły i normalnie gadamy z nimi ;D ) No to sobie odpuscil .. Ada z tamtym co sie zakochala "kręciła" z nim ; D No ale był problem .. jego była dziewczyna .. Zrobiłaby wszystko żeby im zaszkodzic.. Ada przez to myślała żeby z tym drugim - Mikołajem też kręcić a z tym pierwszym- Filipem sobie odpuscic.. Nadszedł czas 18 stki kumpelek .. Patrzymy a tam Mikołaj całuje się z naszą koleżanką z klasy całuje ona sie rozzłościła i poszla do Filipa i zeby Mikołaj był zazdrosny zaczęła mu dotykać nóg i w ogóle ... Po impezie dostala przykrego SMS- a ze ktos Filipowi powiedzial ze ona przed klubem z kims sie calowala i macala .. To nieprawda !! Mikołaj wytłumaczył się że był pijany i dlatego całował się z tamtą drugą i powiedzial Adzie ze to ta była Filipa powiedziala mu o tym co niby sięzdarzyło przed klubem .. Wczoraj odbyły się " Talenty Elektryka " w naszej szkole i wzielam w nich udzial .. Śpiewałam smutną piosenkę i.. Ada się popłakała bo jej zalezy na Filipie i napisala mu SMS - a ze chce z nim pogadac a on jej odpisał że nie ma o czym , i ze nawet nie ma sie do niego zbliżać.. Na talentach Było bardzo dużo smutnych piosenek ..za każdym razem płakała .. Gdy śpiewałam i zobaczyłam że ona płacze , mi też się chciało płakać ; ( Jak mam jej pomóc ? Co ona ma zrobić ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~agnieszkaf

~agnieszkaf

Uczucia to poważna sprawa i nie można sobie z nich żartować bądź wykorzystywać. Takie akcje jak robienie komuś czegoś na złość są bardzo dziecinne. Twoja koleżanka dostała nauczkę. Powinna było zdecydować się na jednego chłopaka. A tak została z niczym. Człowiek uczy się na błędach, Miejmy nadzieję, że ona również i na przyszłość będzie mądrzejsza. A teraz bądź przy niej, niech się wypłacze i zapomni o obu chłopakach. Będą następni.

Natalia Bator

Natalia Bator

Najlepszym rozwiązaniem będzie szczera rozmowa. Nie warto wierzyć plotkom, to po pierwsze, a po drugie nie można skakać z kwiatka na kwiatek, jak nie z tym to z tamtym, jak nie z tamtym, to z tym. To bardzo niedojrzałe i może sprawić przykrość osobie, które darzy nas sympatią. Twoja koleżanka powinna porozmawiać z chłopakami oddzielnie. Powiedzieć jednemu co do niego czuje i jak było naprawdę, a drugiemu, że mogą się przyjaźnić, ale czuje coś do jego kolegi. taka klarowna sytuacja będzie najlepsza, ponieważ każdy będzie wiedział na czym stoi - mówiąc kolokwialnie. Nie mniej jednak chłopak może czuć się urażony, na pewno zrobiła mu przykrość więc istnieje ryzyko, że mogą być trudności w odbudowaniu tych relacji.

26 natalia-bator Kobieta, 30 lat, Lublin
~Kaja

~Kaja

na penwo jestescie nastolatkami i ganiacie sie z chłopakami kto z kim kiedy i jak, ale to nie jest dobry pomysl, zawsze warto wziac pod uwage uzucia drugiej osoby bo jak bedziecie strasze i tak sie bedziecie zachowywac to nigdy nie stworzycie stalego zwiazku

Kulka17

Kulka17

ja też :) ale wydaje mi się że Twoja przyjaciółka jest sama sobie winna. Nigdy nie powinno się igrać z uczuciami innych osób. Ma teraz nauczkę.

13 kulka17 Kobieta, 23 lata, Tarnobrzeg