Skocz do zawartości
Forum

Lęk w związku


Gość Gość111111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość111111

Czy słuszną decyzją jest odejście partnera od osoby, u której stwierdzono lęki polegające na tym, że bardzo chce by w związku wszystko się układało, by było cudownie, a jak nie jest to nie umie poradzić sobie z emocjami, kłóci się, ma zaniżone poczucie własnej wartości? Nadmienię, że osoba ta zaczęła przyjmować leki...Czy lepiej być z tą osobą, mieszkać, wpierać ją czy odejść na jakiś czas? Czy ta osoba będzie rokować poprawę jeśli będę z nią? Wiem, że ona tego żałuje i chce zmiany...Nadmienię , że jesteśmy ze sobą wiele lat i czy warto to tracić?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Nikt nie odpowie na tak postawione pytanie - czy zostać w związku, czy raczej odejść? Tylko Ty wiesz, jak wygląda Wasza relacja. Rozumiem, że dziewczyna ma problemy, które odbijają się na Waszym związku, ale jak wspomniałeś - podjęła leczenie, pragnie zmian, zaczęła brać leki. Na efekty leczenia trzeba będzie jednak poczekać. Zastanowiłabym się też, czy w obliczu takich problemów nie lepsza od leków byłaby psychoterapia. W sprawach sercowych nie doradzę - to zbyt poważna decyzja, by ktokolwiek mógł decydować za Ciebie. Musisz przede wszystkim zastanowić się, czy kochasz swoją partnerkę i czy zdołacie przejść przez kryzys, jaki spowodowały jej problemy emocjonalne. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

No jasne,że z Tobą łatwiej. Tak jej stan będzie narastał. To nie działa tak,że odpocznie i przejdzie.Musisz być z Nią i dawać jej poczucie bezpieczenstwa. Wiem -przechodziłem to. Polecam jeszcze wybrać odpowiedniego terapeute,który będzie robił czyste spotkania,które przyniosą Wam ulgę,a nie spotykał się i pytał co chcecie powiedzieć, a następnie zgarnial pieniądze. A może jeszcze bardziej pogrążał,by była kolejna wizyta, leki, które poleca jakaś firma. A leki sam nie wiem czy to dobry pomysl. Uwierz,że jeśli przez jakiś czas będziesz nadzwyczaj dobry,opiekuńczy to ona uwierzy, że nie ma powodu do zazdrości. To też jest choroba,wiec jej pomóż. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...