Skocz do zawartości
Forum

hipnoza co myślicie


Gość salatka_2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość salatka_2

Co myślicie o użyciu hipnozy do zamiany wspomnień z dzieciństwa na całkiem nowe lepsze wspomnienia?

Mój znajomy od kilku miesięcy zgodził się w hipnozie wstawić mi nowe wspomnienia oczywiście to się nigdy nie wydarzyło ale po tych miesiącach zaczynam w nie wierzyć. Byłam na dnie nie wiedziałam co robić i postanowiłam spróbować.

Mój dawny ojciec mnie nienawidził, bił, pomiatał, bałam się go i nienawidziłam go. Kolega wstawił mi hipnozą wspomnienia kogoś całkiem innego, też z wyglądu, ojca kochającego, akceptującego, czułego i szanującego mnie, przy którym czułam się dobrze i bezpiecznie. Kiedyś na słowo ojciec reagowałam paniką i agresją pamiętam to doskonale. Ostatnio kiedy po sesji hipnozy spytał mnie jaki był mój ojciec, popłakałam się i powiedziałam że był bardzo dobrym człowiekiem, bardzo mnie kochał a ja jego i bardzo mi go brakuje. Byłam w szoku ale to dla mnie bardzo przyjemne doznanie, móc "wspominać" "chwile z ojcem", widzę jak się ze mną bawił, przytulał, głaskał, "pamiętam" go tego nowego i jak byłam z nim szczęśliwa.

Ta moja reakcja i płacz to i świetnie i trochę przerażające. Nie wiem czy to kontynuować trochę się boję ale nigdy nie czułam się tak dobrze. Nadal jeszcze rozróżniam prawdę od hipnozy oczywiście, prawdziwego od tego "stworzonego" ale już "pamiętam" coś czego nie było i pamiętam niesamowicie piękne rzeczy, po raz pierwszy w życiu czuję że miałam kogoś kto mnie naprawdę kochał... To mnie niesamowicie podbudowuje, świadomość że komuś zależało, że mnie ktoś kochał, że byłam chcianym i kochanym dzieckiem, ktoś szanował mnie i dobrze traktował. Zaczął też mi się podobać całkiem inny typ mężczyzn niż dotąd..

Czy lepiej będzie żyć w kłamstwie ale w uldze i być szczęśliwym czy żyć w prawdzie w depresji i z poczuciem przegranej przecież nigdy bym tego nie zmieniła co się działo? Ktoś może stosował hipnozę?

Odnośnik do komentarza

salatka_2, mam rozumieć, że Twój znajomy jest certyfikowanym hipnoterapeutą? Jeśli hipnoterapia pomaga Ci, dzięki niej czujesz się lepiej, pewniej, bezpieczniej, jesteś szczęśliwsza, nie widzę powodu, by z tego rezygnować. Zwróć jednak uwagę na to, czy Twój znajomy nie jest jakimś samozwańczym "terapeutą". Zapytaj go o certyfikaty, o to, czy należy np. do Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej, jakie kursy ukończył itp.? Zanim oddasz się w czyjeś ręce, warto znać jego kwalifikacje i kompetencje. Dla własnego dobra ;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość salatka_2

Mogę to sprawdzić chociaż bardziej mnie interesuje efekt. On to nagrywa wszystko moim aparatem i potem oglądam nie zgodziłabym się żeby to robił bez nagrywania, zasypiam często podczas tych sesji. Znamy się długo i jesteśmy przyjaciółmi raczej nic się nie powinno stać to ja go prosiłam o pomoc w sumie nalegałam. To naprawdę działa tylko mam moralny dylemat taki. To działa coraz mocniej i zastanawiam się jakie mogą być konsekwencje "pamiętania" i "wierzenia" że miałam ojca który nie żył na tym świecie a go "pamiętam" co np. jak ktoś spyta, niedawno w sesji np. (nagrało się ale tego nie pamiętam) powiedziałam bardzo zmartwiona że dawno nie byłam na grobie ojca, powinnam iść wstawić do wazonu świeże kwiaty... To było dość przerażające oglądać to (mój stary ojciec nadal żyje). Ale cale moje życie się zmienia od tego. Z niewartościowego śmiecia którego nikt nie chce i nigdy nie chciał czuje się nagle kimś kto był kochany czuję że ktoś mnie kochał i pokładał wiarę we mnie to kim jestem i co robię, co umiem. Czuję nagle że mogę o wiele więcej i jestem kimś fajnym, kimś wspaniałym, "pamiętam" jak "ojciec mi to mówił" że jestem ważna, dobra, mądra, piękna, utalentowana i nagle czuję się taka. "Pamiętam" spojrzenie, głos, zapach i dotyk kogoś kto nie istniał i nawet kiedy myślę i piszę teraz "nie istniał" natychmiast powracają "wspomnienia" które są takie realne i zaprzeczam. Odczuwam prawdzie ciepło i miłość której nigdy nie miałam kiedy o nim myślę.

Trochę to straszne ale nie widziałam ratunku innego wyjścia jest mi z tym bardzo dobrze ale dziwnie trochę nie wiem sama jak się to rozwinie. Jak długo można to robić? Tak naprawdę nie chciałabym przestać i go stracić nigdy nie czułam się tak dobrze.

Odnośnik do komentarza

@salatka_2 radzę dokładnie czytać, to co napisała mgr Kamila Krocz. Certyfikowany hipnoterapeuta może przeprowadzić hipnozę w sposób całkowicie bezpieczny, zaś osoba, która tylko interesuje się tym i jest w fazie testów, może wyrządzić Ci jedynie krzywdę.
Ja np. nie jestem hipnoterapeutą, ale znam "sztuczkę", po której nie będziesz nawet wiedziała jak się nazywasz i utracisz w ciągu 5 sekund swą tożsamość. Tylko raz ją wypróbowałem, ale wiem jak ją odwrócić. Niestety typowi domowi pseudo hipnoterapeuci nie posiadają wiedzy w jaki sposób poskładać na nowo karty, które zrujnowali.

Odnośnik do komentarza

Nawet nie zauważyłam że ktoś napisał:) W sumie się cieszę:) Ale dziwnie się to teraz czyta:D Robi mi się przykro i niedobrze kiedy czytam jak ojciec mógłby bić własną córkę jak jakikolwiek mężczyzna mógłby bić małe bezbronne dziecko. To potworne. Takie ścierwa nie zasługują na nic. Ale śmiesznie się to czyta, poczucie przegranej? Nigdy nie czułam się przegrana:) Dziwne naprawdę niesamowite hah:D Depresja chyba trochę pamiętam jak mało wychodziłam ze znajomymi ale miałam wtedy inne hobby to dlatego, jestem raczej wesoła i lubię znajomych:) Zabawnie to czytać, nie pamiętam żadnego przerażenia, pamiętam to było fajne i zabawne:D Reagowałam agresją i paniką na słowo ojciec o rany nie wierzę nie wyobrażam sobie tego to takie dziwne:D

Odnośnik do komentarza

Tekst stary, ale ktoś go wyciągnął i dobrze, bo mnie zainteresował.

Czytałam, że za pomocą hipnozy można odkryć swoje sekrety z przeszłości. Nie wiedziałam jednak, że tak dokładnie można zmienić wspomnienia.
Ciekawe, czy ta zmiana jest trwała, czy nadal hipnoza działa?

Jak się zastanowić, to jest bardzo podobne do pracy nad własną podświadomością, tyle że metoda jest szybsza i bardziej skuteczna.
Czy hipnoterapeuta może "zawładnąć umysłem" pacjenta?
Czytałam, że za pomocą hipnozy nie można nikogo zmusić by wykonał rzeczy zdrożne, które są sprzeczne z poczuciem moralności danej osoby.
Ale ostrożność jest wskazana, nie można ryzykować z kimś nieznanym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...