Skocz do zawartości
Forum

Problem psychiki


Gość Chłopak 16 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chłopak 16 lat

A więc zacznę od początku by wszystko było jasne . Jestem chłopakiem i mam 16 lat. Do 15 roku życia byłem pogodnym i w miarę szczęśliwym chłopakiem.
Lecz wszystko zmieniło się tego roku gdy to moi rodzice się pokłócili ( co zdarza się dość często ) lecz ta kłótnia była inna bardziej wściekła i agresywna lecz to nie ojciec a matka była gorsza wyzywała ojca itd. i po mimo tego że ojciec się stara ona tego nie zauważa . Powodem kłótni był kolega matki (prawdopodobnie kochanek) . Rodzice niby się pogodzili ale dalej są nerwowi ( od kłótni minęły 2 tygodnie ).Cały czas słucham albo wywodów matki albo ojca oboje coraz bardziej mnie dołują i po prostu mam dosyć coraz częściej moje myśli chodzą po bezdrożach myślę o samobójstwie lub o zastraszeniu przyczyny problemu ( kolegi matki) . Co raz częściej czuję się samotny "i choć pomiędzy ludźmi to zawsze sam " . Chciałby jeszcze podkreślić że choruję na otyłość a w rodzinie objawiały się choroby psychiczne np schizofrenia .Co robić??

Odnośnik do komentarza

Bardzo Ci współczuję sytuacji, w jakiej się znalazłeś, bo tak naprawdę niewiele możesz zdziałać. Stałeś się ofiarą konfliktów swoich rodziców. Oni nie zważają na Twoje uczucia, emocje, na to, że czujesz się zagubiony w tej sytuacji. Nic dziwnego, że jesteś smutny, przygnębiony, samotny. Masz kogoś, z kim mógłbyś szczerze porozmawiać? Kogoś, kto da Ci teraz wsparcie? Jeśli nie, możesz skorzystać z pomocy psychologa, np. dzwoniąc na darmowy numer 116 111 (http://www.116111.pl/). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

Tylko Ty jesteś już prawie dorosły. Temat dotyczy rodziców, więc...
Mają swoje problemy i swoje prawa.
Zajmij się sobą, rzadko kto teraz dorasta w pełnej i szczęśliwej rodzinie. I tak jak Ci się to udało do 15 lat to jesteś szczęściarzem.
Samobójstwo to gruba przesada, inne działanie też. Do pełnoletności ktoś musi się tobą zająć a najlepiej liczyć na siebie. Edukuj się, usamodzielniaj, bo rodzice mają też prawa. Dziwne?!
Nie wiem, czy wiesz, że w chwili osiągnięcia pełnoletności, czy samodzielności mogą Ci wypowiedzieć umowę użyczenia mieszkania.
Szok!

Odnośnik do komentarza
Gość doświadczenie mówi

Nie musisz wysłuchiwać Ich wywodów, każde z Nich w ten perfidny sposób chce Cię przeciągnąć na swoją stronę, i włączyć do sporu. Powiedz rodzicom żeby swoje brudy prali na osobności i Ciebie w to nie mieszali, bo przez Nich wpadasz w depresje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...