Skocz do zawartości
Forum

Kłótnie szkolnych koleżanek


Gość karola123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karola123

Mam w klasie koleżanke miałam taką no wydawałobysię wporządku , ale potem zaczęło się psuć i nie wiem czyja to wina . No więc tak ; Moja koleżanka spała u mnie na sylwestra i już wtedy zaczęłyśmy się strasznie kłócić o wszystko! O najgorsze głupoty . Ja jestem osobą taką że potrzebuje mieć tą jedną koleżankę żeby była ze mną chociaż na tych przerwach w tej szkole ..itp . Dobra było dobrze kolegowałyśmy się i wspierałyśmy się lecz ona odrazu po tym sylwestrze zaczęła się przykolegogiwać do innych koleżanek . Bardzo się zmieniła z przyjaznej miłej spokojnej koleżanki stała się roztrzepana zacytuje jej słowa "jestem najlepsza" "najlepiej się ubieram " i wogóle ... Myślałam , że to z czasem minie więc starałam się z nią nie gadać żeby się nie kłócić . A taka sama syuacja była w tamtym roku ta moja koleżanka przykolegowała się do innej ale ta inna nie lubiła długich przyjaźni więc się nią znudziła a ja jej wybaczyłam . Teraz ona ciągle mi mówi coś w tym rodzaju "biedactwo nie umie znieść słów krytyki " Ja już mam dość ona mną manipuluje jak chce napewno będzie mi próbowała dogryźć w szkole z tą 2 koleżanką , że sie umawiają czy coś a ja się boje , że tego poprostu nie wytrzymam . A najgorsze jest to , że ja nie wiem za co ona się obraziła . Wiem znam to na pamięć w każdym tkwi pół winy itp . teksty ,ale ja już nie wiem co mam robić . MARZE POPROSTU MARZE ŻEBY SIĘ NA NIEJ ZEMŚCIĆ za to wszystko co ona mi zrobiła . Teraz mam ferie zimowe do 27 lutego a potem to ja się załamie ona mnie psychicznie wykończy!! . A ja się jej boje nie wiem czemu , ale bardzo się jej boje . Rozmawiałam z rodzicami raz drugi teraz sobie najbardziej nie daje rady , a rodzice już o tym nie chcą słuchać . Proszę o jakąś pomoc wsazówkę co mam robić , żeby inaczej podejść do tej całej sprawy ... BARDZO PROSZE !! ;( Może ktoś z innego punktu widzenia mi powie o co jej chodzi z nią się już nawet pogadać nie da stała się oschła . Ostatnio co kolwiek jej bym nie powiedziała albo to krytykuje , ale się na mnie drze . Acha i jeszcze jedno ja jej powiedziałam co mój brat dostał na 18-nastkę , a ona ale mi by się nie podobało zawsze tylko "JA" i "JA" . POMOCY !! ;(

Odnośnik do komentarza

Najlepsza rada to znaleźć nową najlepsza koleżankę, bo ta najwyraźniej nie jest zainteresowaną szczerymi relacjami. Takie zachowanie w ogóle nie musiało być niczym konkretnym spowodowane. Ona po prostu postanowiła być najlepszą i zaczyna od wmawiania sobie tego. Cóż.. może kiedyś sama w to uwierzy, ale gorzej może być z przekonaniem do tego reszty... Nikt nie lubi takich osób, jak w końcu zmądrzeje to pewnie do Ciebie wróci, ale nie wiem, czy powinnaś trzymać te drzwi otwarte. Spróbuj zaprzyjaźnić się z jakąś inną osobą. Taką, która jest do Ciebie podobna, z którą będziesz miała wspólne tematy i zainteresowania. Na pewno ktoś taki jest w Twoim otoczeniu.

Odnośnik do komentarza

Zemsta nie jest dobrym rozwiązaniem , bo gdy zaczniesz się mścić, dasz jej do zrozumienia, że boli Cie jej zachowanie i że w jakiś sposób to przezywasz, tym samym pokażesz jej, że ma nad Tobą przewagę grając na Twoich uczuciach. Dlatego wg mnie, nie powinnas się mścić. lepiej zrobisz, gdy odetniesz się od tej znajomości i zdystansujesz. Wtedy Twoja kolezanka zobaczy, że nie jestes podatna na jej manipulacje i że nie zależy Ci na niej az tak bardzo, żebyś ganiała za nią po szkolnych korytarzach. Po prostu zaprzyjaźnij się z inna dziewczyna, może wtedy będzie miała wyrzuty sumienia, że jednak jej zachowanie wcale nie jest takie fajne i że tak naprawde została sama bez dobrej koleżanki. Jeśli zobaczysz, że jej zachowanie się zmienia, znaczy się, że wzieła sobie do serca to, że nie chcesz się z nią pryzjaźnić dopóki się nie zmieni. Jesli jednak jej zachowanie się nie zmieni, a pojawią się jakies komentarze w Twoją strone, zapytaj ją wprost czemu tak się zachowuje. Jesli nie znajdzie racjonalnego wyjaśnienia, nie ma sensu zabiegac o ta przyjaźń. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...