Skocz do zawartości
Forum

Okrucieństwo dzieci, dlaczego nikt nie reaguje?


Gość cheetoss

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cheetoss

Ostatnio mój młodszy brat (10 lat ma) zaczął dziwnie się zachowywać, stał się bardziej cichy i nie chciał chodzić do szkoły (wymówki zawsze jakieś miał). W końcu przyznał się nam,że w szkole nikt go nie lubi, że znęcają się nad nim i uwaga,że główny dręczyciel ZMUSZAŁ go do seksu oralnego przy swoich kolegach pod groźbą pobicia, na co mój brat oczywiście się zgodził ze strachu... Myślałam,że serce mi pęknie jak to usłyszałam.... Sprawa oczywiście trafi do sądu, moja matka poszła wypytać pozostałe dzieciaki,które się temu przyglądały,czy to prawda i okazało się,że tak...
Dzieciak był tak wystraszony,że powiedział nam o tym dopiero po 2 miesiącach...
Przy okazji dowiedziałam się innych smaczków, np. że ów dręczyciel ostatnio na oczach kolegów wydłubał oczy kotu i zostawił zwierzaka cierpiącego! W głowie się to nie mieści, że takie rzeczy wychodzą na jaw dopiero teraz....
Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego dosłownie NIKT nie zareagował tylko wszyscy patrzyli się na krzywdę dziecka i śmiali się z tego? Dlaczego mój brat nie ma w szkole do kogo się zwrócić mimo iż wychowujemy go na porządnego człowieka,a tacy zwyrodnialcy ZAWSZE otaczają się wianuszkiem znajomych? Dlaczego przemoc jest cool,a jej sprawcy podziwiani, inne dzieciaki starają się o ich przyjaźń? Takie pytania od tego wydarzenia spędzają mi sen z powiek, nie potrafię tego zrozumieć...

Odnośnik do komentarza

Bo żyjemy w świecie socjalistycznym, gdzie dorosły nie ma prawa pouczać ani swoich ani obcych dzieci, gdzie za klapsa zabierane są dzieci rodzicom gdzie za pomówienie traci sie prace.
a będzie jeszcze gorzej.

Kiedyś tata wlał by 10 letniemu sadyście za znęcanie sie nad swoim synkiem a w dzisiejszych czasach tylko można sie poskarżyć nauczycielce, dyrektorce która oczywiście zamiecie sprawy pod dywan.

Sąd też nie pomoże.
Pomogło by porządne wystraszenie gnoja ale na to nie ma co liczyć

Odnośnik do komentarza
Gość cheetoss

~tttt

Nie powiedziałabym,że lanie by coś pomogło, bo ten chłopak właśnie pochodzi z patologii... Wszyscy znają jego rodzinę, nie cieszy się ona szacunkiem.
Mój ojciec jak się o tym dowiedział to normalnie chciał ukatrupić gówniarza i nie dziwię mu się. Może to zabrzmi okrutnie ale uważam, że tak byłoby najlepiej, nie wiem czy cokolwiek jest w stanie pomóc aż tak zdegenerowanemu dziecku, w końcu gzub kogoś zabije. Jestem w stanie zrozumieć wiele rzeczy naprawdę, sama w szkole miałam łobuzów ale były to takie zwykłe wybryki szczeniackie jak np. pyskowanie nauczycielom, wandalizm, wagary, picie alkoholu czy sporadyczne bójki ale jeśli dziecko w wieku 10 lat (to rówieśnik mojego brata) popełnia tak poważne przestępstwa i widać, że jest z tego zadowolony, to co będzie później?

Odnośnik do komentarza
Gość tatamta

o Boże :( Serce się kraja, jak się to czyta :((((( A te inne dzieci nie zareagowały, nikt nie naskarżył dorosłym...To się w głowie nie mieści.
Wołałabym, żeby ten temat był prowokacją, ale chyba nie jest :(

Napiszę Ci, co zrobiła moja mama, jak się nade mną znęcali, bo uważali, że ja się uważam za lepszą (chodziłam do szkoły muzycznej -oprócz mnie tylko 2 prymuski jedynaczki chodziły, których rodzice ciągle siedzieli w szkole i pomagali pani w wycieczkach). Miałam tyle lat, co Twój brat lub ciut wiecej. O a to mnie popchnęli, a to dziugali -tylko mi dokuczali, popychali między sobą jak kukłę.Robili ze mnie ofiarę.
Mama jednemu z tych łobuzów przylała, aż się nogami nakrył pod płotem. I problem sam się wtedy rozwiązał.

Temu gówniarzowi należałoby wlać i kazać przepraszać Twojego brata codziennie przez tydzień publicznie przy conajmniej 3 świadkach każdego z tych dni. Znając polską sprawiedliwość to niestety nie gówniarz poniósłby karę, tylko ten, kto by mu ręcznie wytłumaczył. A lanie mu się należy.
Bo takiej małej głupiej kanalii sąd odpuści, bo a/za mały b/po co się sąd ma narażać na zemste, prawda? c/itp itd
A to całe otoczenie jest też g...warte. Kuratorium zawiadomić trzeba, MEN i zagrozić dyrekcji, że jak nie przeprowadzi rozmów z dziećmi, które mają wyjaśnić co dzieci robiły, czy próbowały reagować to dowiedzą się media.

Boże, to jest chyba prowokacja.

Odnośnik do komentarza
Gość TailsDoll

Nie sądzę żeby to była prowokacja. Gnębienie w szkole to problem który istnieje i jak widać szkoły mają go w wielkim poważaniu, bo myślą, że wpisując uwagę do dzienniczka wyczerpują sprawę.

Trzeba konkretnych działań, jak trzeba to i policji sprawę zgłosić, kuratorium, MEN, media... ale na początek iść do dyrektora i mu kazać USUNĄĆ gnoja ze szkoły (takie dno jak gnębiciele nie powinno mieć prawa chodzić do szkoły).

Dziecko powinno mieć teraz opiekę psychologa i przede wszystkim BEZZWŁOCZNIE zmienioną szkołę (przez jakiś czas nawet nauczanie indywidualne).

Dla gnębicieli moim zdaniem należy się nie szkoła a kolonia karna, za dobre oceny i wzorowe zachowanie 50g ryżu dziennie i szklanka wody, ale nie...bo "prawa człowieka"- a o godności drugiej osoby i jej naruszeniu to się zapomina.

Zaś w jednej kwestii prosiłbym o wypowiedź psychologów na forum, bo mnie ona też nurtuje (nie na zasadzie "tak nie jest" albo jak co lepsi zwalają winę na mangi i anime (notabene fani tych rzeczy często padają ofiarami gnębicieli), bo my wiemy co się dzieje, po prostu- uzasadnić, dlaczego tak się dzieje):

" Dlaczego mój brat nie ma w szkole do kogo się zwrócić mimo iż wychowujemy go na porządnego człowieka,a tacy zwyrodnialcy ZAWSZE otaczają się wianuszkiem znajomych? Dlaczego przemoc jest cool,a jej sprawcy podziwiani, inne dzieciaki starają się o ich przyjaźń? Takie pytania od tego wydarzenia spędzają mi sen z powiek, nie potrafię tego zrozumieć..."

Też tego nie rozumiem.

BTW właśnie dlatego jestem za zniesieniem obowiązku szkolnego- patologia będzie na swoim miejscu, a ci co chcą się uczyć pójdą do przodu w spokoju.

Odnośnik do komentarza

dlaczego? bo ludzie to durnie, najlepiej bedzie jak rosjanie wpadna i nas pozabijaja bo to co sie dzieje to coraz wieksza patologia, jesli dzieci nie reaguja na takie rzeczy to widac jak je rodzice wychowuja a raczej jak internet je wychowuje, biedny malec bedzie teraz sam powtarzal to zachowanie, a ten oprawca sobie przezyje dobrze zycie do smierci ,

Odnośnik do komentarza
Gość gimbus666

Mam w szkole takiego durnia, co kibluje kilka lat w drugiej klasie.
Oczywiście, wszyscy go wielbią, no bo on jest gość, bo jara i pije, a do tego jest najstarszy, więc jest dla młodszych wielkim priorytetem i bogiem. Dziewczyny są nim zaślepione, a on już chyba z każdą laską w gimbazie chodził. W głowie się to nie mieści. Ja osobiście nie rozumiem wielbienia nieudaczników i hamów.
Taki wiek. Po prostu. Albo się wyrośnie, albo zostanie się zdemoralizowanym na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Gość tatamta

to, co opisałaś, co zrobiono twojemu bratu to jest jak publiczny gwałt. I to w miejscu, gdzie on powinien czuć się bezpiecznie.
Ta sprawa nie może zostać zamieciona pod dywan, bo od takich historii potem dzieci sobie odbierają życie. Dziecko potrafi odebrać sobie życie, pilnuj brata i okazujcie mu uczucia.
To jest uraz na całe lata i nie wiadomo czy nie na całe życie. Jak zdemoralizowany jest ten chłopak-oprawca, że to zrobił? Jak bardzo trzeba być zdemoralizowanym jako dziecko, że się coś takiego robi?
I robi to nie w izolacji, ale było tyle świadków. Kim są te dzieci, które na to pozwoliły??
Tu całe szkolne środowisko jest do resocjalizacji.

Odnośnik do komentarza

Bo gnębiciele są charyzmatyczni, odważni, nie boją się prawie nikogo. Potrafią manipulowac innymi. Taka ludzka natura, że podziwiamy tych silnych, odważnych, w typie wojownika, co nie boją się podejmować ryzykownych i szkodliwych działań.
Ludzie to nadal zwierzęta.

Odnośnik do komentarza

Ja nie podziwiam. Podziwiam ludzi którzy mając siłę i charyzmę nie wykorzystują ich dla potrzeb zła - chociaż mogliby. Do głębi wzrusza mnie dobro czynione z chęci i wyboru, a nie ze strachu czy przymusu. To jest prawdziwa moc. Jechanie na prymitywnej sile dla dręczenia innych to de facto jest słabość i odreagowanie własnych frustracji.

Odnośnik do komentarza

To co piszesz jest straszne. Twój brat trafił na rówieśnika o skłonnościach psychopatycznych . Wobec dzieci nie używa się określenia psychopata ,lecz zimnych emocjonalnie. Raczej naukowo zajmowano się dorosłymi psychopatami .Natomiast jeżeli chodzi o dzieci takich badań jest niewiele. Można to próbować leczyć , lecz konieczna jest współpraca rodziców, co w tym przypadku raczej nie jest możliwe. Dziecko psychopata w dodatku o skłonnościach sadystycznych prawdopodobnie w dorosłym życiu będzie psychopatą. To , co zrobił Twojemu bratu wg. kodeksu karnego jest zbrodnią , czyli czynem karalnym zagrożonym pozbawieniem wolności od lat trzech. Dzieci nie podlegają odpowiedzialności na podstawie kk. Stosuje się ustawę o postępowaniu w sprawie nieletnich. Jednak dolegliwe środki np. w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym stosuje się do osoby , która ukończyła 13 lat. Dzieci do lat 13 takiemu środkowi nie podlegają. Dzieci za popełnione czyny nie podlegają odpowiedzialności. I to nie jest kwestia tego , czy sąd chce , czy nie chce , jak ktoś napisał, ale tego ,że sąd musi się poruszać w granicach prawa . Orzeczenie środka nie przewidzianego w ustawie jest bezwzględną przyczyną odwoławczą. Bardzo dobrze , że złożono zawiadomienie. Przecież Twój brat wchodząc do szkoły był przekazany opiece nauczycieli. To oni w czasie jego pobytu odpowiadali za jego bezpieczeństwo. Trudno uwierzyć , by nikt z nauczycieli nie miał pojęcia , że chłopak jest co najmniej agresywny, więc gdzie byli nauczyciele. Ta sprawa nie może się skończyć po cichu , bo jest zbyt poważna. Tu nie chodzi o wagarowanie , czy np. palenie papierosów. Wszelkie sposoby polegające na zrobieniu lania psychopacie nic nie dadzą. Stanie się jeszcze bardziej agresywny i żądny zemsty. Psychopata nie tylko ,ze nie ma w sobie żadnej empatii , ale też nie odczuwa lęku , dlatego często ma skłonności przywódcze i potrafi skupiać wokół siebie wielbicieli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...