Skocz do zawartości
Forum

Czy bez studiów można zapewnić sobie dobrą przyszłość?


Gość Tornado_94

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest zle? Czlowieku, miedzy PL a UK jest roznica kolosalna! W PL pracujesz ponad godziny, czesto w weekendy i masz zarobki rzedu 3-4 tys/PLN co w wiekszym miescie pozwala przezyc i niewiele wiecej. w UK masz placone za nadgodziny bo inaczej kierownik zmiany przychodzi i wygania Ciebie do domu, pracujesz w soboty i to tez za inne stawki i nie zawsze, kultura pracy stoi na bardzo wysokim poziomie, masz pelny pakiet socjalny. Nie ma porownania. W PL ciulasz, w UK zyjesz.

Odnośnik do komentarza

~Nocusz
Można, ale to trudne i trzeba być inteligentnym np. założyć własną firmę albo mieć znajomości.

Otoz to a nie kazdy jest na tyle pomyslowy, aby wpasc na super pomysl, na czym zarabiac kase. Stad w PL duzo ludzi wiaze koniec z koncem a w panstwach typu UK spoleczenstwo stworzylo cos, co anzywa sie spoleczenstwem obywatelskim, w ktorym istnieja zapomogi socjalne i gdzie szanuje sie prace i drugiego czlowieka. W PL tego nie mialem, dlatego wyjechalem.

Odnośnik do komentarza

Serio nie ma? A starales sie kiedys o wysokie stanowisko?
Na budowie moze nie ma ale zaloz wlasna firme budowlana w UK i zobaczymy czy nie zmienisz zdania. Juz dwa lata temu UK zanotowalo najwyzsza liczbe otwieranych malych firm, na wiesc o Brexicie.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie masz racji. Rozmawiam na ten temat z Brytyjczykami i oni chca zrobic cos takiego, ze bedzie mozna wjezdzac i pracowac poprzez specjalne biura pracy, nie wiem tylko, jak to bedzie w kwestii zawodow, byc moze wprowadzone zostana limity na zawody poszukiwane ale w sumie to dobrze bo straszny syf jest z imigrantami z krajow arabskich i w ogole ze Wschodu i niestety Polacy tez tam syf robia.

Poza tym w innych krajach tez jest podobnie, inna organziacja pracy, inna kultura, inna mentalnosc. Polska to syf, nigdy tutaj nie wroce.

Odnośnik do komentarza

Wracamy do punktu wyjscia, masz specjalizacje, dobry zawod to wszedzie dostaniesz prace.
Ale zeby kazdy sobie mogl wjechac do UK to juz sie nie da. Co do rezydentury ja sie nie myle.
Jeesli chodzi o emigrantow z krajow arabskich, sorry sa tam dluzej od ciebie, calymi rodzinami, maja wieksza sile nacisku na rzad i wiecej glosow wyborczych.

Odnośnik do komentarza

Taaa, jestem z zawodu stolarzemi w PL zawsze byly jakies problemy: a to w zakladzie juz maja i nie przyjmuja, a to nie chcieli placic w terminach, a to Januszowanie na calego. W UK poszedlem do posredniaka, powiedzialem co umiem i po tygodniu zostalem przyjety do zakladu. Po roku zostalem przyjety do cechu (po zdaniu egzaminu czeladniczego), po dwoch latach zalozylem wlasna firme, ktora jest na zasadzie podwykonawcy do zakladu, ktory mnie wyksztalcil i nauczyl tamtejszej specyfiki. Nikt nie stawial klod pod nogi, wszystko bylo zawsze na czas, wysoka kultura pracy, zero nadgodzin bez zgody i premii, jak odchodzilem na swoje wszyscy zyczyli mi najlepszego i do dzis wspolpracujemy i bardzo sobie chwalimy. A w PL dostalbym oblizgany za to, ze najpierw cos od kogos dostalem a teraz uciekam, ze mam duzo kasy, ze cos tam. Sorry, nikt mi nie wcisnie kitu ze to nie jest prawda, co mowie o PL bo spotkalem wielu ludzi w UK ktorzy mieli bardzo podobne doswiadczenia.

I dlatego sila nacisku pod postacia Brexitu beda musieli ruszyc te swoje dupska i albo wziasc sie do roboty albo wyjechac bo nikt z prcujacych nie chce nikogo utrzymywac na swoim garnuszku. Tyle ode mnie w tej sprawie. PS Mam rezydenture i staram sie o obywatelstwo i paszport, wlasciwie to juz tylko kwestia formalna bo i pracodawcy i ja mozemy dac urzedowi imigracyjnemu dobre referencje, stad mam taki luz bo zyje w kraju, ktory pomaga swoim obywatelom a nie stawia klody pod nogi.

Odnośnik do komentarza
Gość dammar14

Ty wyjechales z Polski w czasie kryzysu, nic dziwnego ze bylo zle. Poczytaj troche fora na fb, ludzie domy buduja, kupuja mieszkania, wyposazenie, zle nie jest.
Rezydenture ty masz bo byles wymagana ilosc lat, ale kazda osoba ktora teraz pojedzie do UK juz nie bedzie mogla rezydentury dostac.
Kazdy kraj ma plusy i minusy. Nie wciagaj w to polityki bo w Wielkiej Brytanii obowiazuje tzw political correctness, w Polsce ciagle jest propaganda. Tak jak wyzej, kazdy kraj ma dobre i zle strony. Ludzie nie chca wyjezdzac z Polski, dobrze im sie zyje. Jak przyjdzie kryzys to znow zaczna, ale teraz jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

Moze i tak ale mentalnosc zostala ta sama, jestem co roku u rodzicow i szlag mnie trafia na wszystko, co tam widze, ciagle jest chamstwo, buta, polityka, niechec do dzialania, w PL dopoki nie zmienia sie pokolenia i nie wymrze pokolenie pamietajace PRL i lata 90te nic sie nie zmieni.

Odnośnik do komentarza

To akurat prawda, mentalnosc sie nie zmienia. To tez zalezy gdzie mieszkasz, w malych miasteczkach czy na wsiach zmiany nastepuja wolniej.
Ale duzo ludzi sobie radzi, naprawde dobrze. Wszystko zalezy od umiejetnosci.
Chociaz do sposobu myslenia jaki jest na zachodzie to Polsce jeszcze bardzo daleko. Dlatego ja mieszkam w Irlandii juz 10 lat, juz nie potrafie odnalezc sie w Polsce. Kazdy wybiera zycie tam gdzie mu lepiej. Ale w Polsce zle nie jest, jesli ktos ci mowi jak to zle to ma w tym interes.

Odnośnik do komentarza

Pewnie, że się da. Ja akurat maturę mam ale na studia nie poszłam. Byłam za granicą kilka miesięcy ale pogorszyło się z mamą i musiałam wrócić do domu. Mama prowadziła kwiaciarnię wraz z koleżanką. Ale zaniemogła na serce. Zastanawiałam się nad znalezieniem pracy ale nic innego jak praca w sklepie nie było. Zawsze to jakieś pieniądze. Wtedy dowiedziałam się o Szkole Policealnej Cosinus, zupełnie za darmo, zaocznie, jak dla mnie ok. Kierunek Florysta. I dziś mimo braku studiów zastępuje dumnie mame w kwiaciarni i jestem z siebie bardzo dumna

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...