Skocz do zawartości
Forum

Radość z problemów innych.


Gość Chmurka21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z tej strony Marta. Mam pewien problem. Otóż, w moim życiu dzieję się coś dziwnego. Gdy moi bliscy mają jakiś poważny problem, ja pomimo tego, że przejmuję się tym i staram się im pomóc jak mogę, to jednocześnie, cieszę się, że coś się dzieję. Po prostu krótko mówiąc, musi się coś dziać, byle to nie dotyczyło mnie. Na przykład jeżeli ktoś się kłóci, albo ktoś płacze, albo ktoś, trafia do szpitala, albo nawet była taka sytuacja, że przyjechała policja, to ja czułam jednocześnie i smutek i radość. Nie wiem czy ja mam serce z kamienia, czy co? Czy jest ze mną coś nie tak? Bardzo mnie to niepokoi. Wiem, co prawda, że to nie ma żadnego związku z chorobą albo chociażby z nerwicą z którą walczę już prawie 6 lat, ale chciałabym dowiedzieć się czy to normalne. Dodam jeszcze, że jestem osobą, która bardzo lubi pomagać i gdy ktoś ma problem, zastanawiam się jak można go zlikwidować. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witaj Marta!

Nie znam Cię, by móc określić, dlaczego niemiłe wydarzenia wywołują u Ciebie i smutek, i radość. Być może to nie jest radość, być może nie do końca trafnie określasz swoje stany emocjonalne? Być może to jakieś "podniecenie", ożywienie, kiedy coś się dzieje - tak jakby Twój organizm lubił stan mobilizacji i wydzielane wówczas większe stężenie adrenaliny, która nas nakręca i może powodować, że czujemy się jakbyśmy byli aktywniejsi, bardziej radośni? To są jednak tylko moje próby interpretacji tego, co napisałaś i niekoniecznie musi to być prawda. Wspominałaś, że leczysz się na nerwicę - może warto byłoby o tym porozmawiać ze specjalistą, z pomocy którego korzystasz? Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...