Skocz do zawartości
Forum

jak życ bez miłości


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam 22 lata, niedawno zerwała ze mną dziewczyna z którą byłem 1,5 roku. Była to moja pierwsza dziewczyna. Było miedzy nami czasami wspaniale a czasmi bardzo zle, denerwowalismy sie na siebie o glupstawa, widac bylo, ze kompletnie do siebie nia opasujemy, wiem, ze to byla dobra decyzja z jesj strony ale nie moge sobie poradzic z tym, ze juz nie mam jedynej osoby od której kiedykolwiek czułem miłość.
W moim domu od dziecka byłem swiadkiem przemocy, kótni, ojciec duzo pił i bił mame, nigdy rodzice nie dali mi odczuć ze mnie kochają, była bieda w domu, nadal jest. Miałem na prawde ciezkie zycie az poznałem dziewczyne, po raz pierwszy poczulem sie szczesliwy, mialem kogos kto mnie kocha, dawała mi to odczuc (do momentu az sie zaczelo miedzy nami psuc). Teraz gdy jej zabrakło nie umiem sobie poradzić z zyciem, znow nie ma ani troche miłosci wokół mnie, nie potrafie normalnie funkcjonowac, znow musze isc sam przez zycie i sam stawiac czola problemom. Najgorsze jest to, ze mam mysli samobójcze, choc wiem, ze mi nie wolno. Tylko ze to tak bardzo boli, gdy nie ma sie juz kogos dla kogo sie zyło, walczylo zeby bylo dobrze. Nie wiem czy ktos bedzie mnie jeszcze w stanie pokochac, a na niczym mi juz nie zalezy tylko na tym aby ktos mnie kochał.

Jak mam sobie poradzic z tym? jak zyc bez miłosci?
Nie chce juz tak zyc.

Odnośnik do komentarza

Ktos92, Twoje uczucia - smutek, pesymizm, ból, samotność - są uzasadnione, bo niedawno rozstałeś się z dziewczyną, którą kochałeś, na której Ci zależało. Pozwól sobie na przeżycie tych wszystkich emocji. Czas działa na Twoją korzyść. Wierzę, że z czasem będziesz w stanie otworzyć się na nowe relacje z kobietami. Chociaż teraz sobie tego nie wyobrażasz, że mógłbyś być z kimś innym, że ktoś inny mógłby Cię pokochać, uwierz, że naprawdę spotkasz kogoś, kto odwzajemni Twoje uczucia i będzie Cię szanował. Tego Ci życzę z całego serca. Myślę, że silniej przeżywasz rozstanie z dziewczyną również ze względu na swoją sytuację rodzinną. Odczuwasz głód miłości, której brakowało w domu. Jeśli trudno Ci będzie samemu uporać się z rozstaniem i negatywnymi emocjami oraz myślami, możesz skorzystać z pomocy oferowanej np. w Centrum Interwencji Kryzysowej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość tratatata1

jeśli kochasz - nie odpuszczaj, śpij pod jej
drzwiami
spotykaj jak najczęściej i
przekonuj - ale nie na siłę
i nie daj się zabić - sobie samemu
miłość jest w nas
rozpacz w nas
boli tylko nas
oszukuj
graj
stawiaj na wszystko
nic nie jest przesądzone
i nikt do nikogo nie należy
- jeśli kochasz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...