Skocz do zawartości
Forum

zaburzenia odżywiania


Gość mmmmm744

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mmmmm744

Witam, w ciągu ostatniego roku schudłam ok.14kg i moje najniższe BMI wynosiło 13,5... Potem od października rozpoczęłam leczenie psychiatryczne (rozpoznanie to depresja, psychiatra nie wie o moich zaburzeniach odżywiania) i wtedy chyba dzięki farmakoterapii zaczęłam więcej jeść. Potem miałam epizody obzerania się i tak trwalam w tym dziwnym stanie na przemian tyjac (Prawie do mojej pierwotnej wagi a w sumie chyba Zawsze byłam szczuplakiem mimo że czuje się grubo). Teraz juz nie mogę tego wytrzymać. Taki stan rzeczy jest nie do zniesienia i juz naprawdę psychicznie tego nie wstrzymuje... Próbowałam dwukrotnie przedawkowac leki ale nikt Poza mną tego nie wie. Chce umrzeć. Juz nawet nie mam tej silnej woli. Przez 6dni w tygodniu staram się trzymać dietę a jak ktoś próbuje mnie nakłonić do jedzenia to ppanikuje... A siódmego dnia siadam i pochłaniam tysiące kalorii nawet już nie czując głodu i po prostu jem i jem i nienawidzę się za to. Nie mam nad tym kontroli i nie umiem przestac wówczas. Co to jest? Chyba już nie anoreksja... Gdy cierpiałam na anoreksję to naprawdę przez rok nie było ani jednego dnia gdy jadłam za dużo. W sumie przez 99% dni osiagalam znaczny deficyt kaloryczny. A teraz jednak potrafię jeść. Ale to chyba tez nie Bulimia - nie wymiotuje ani nie przeczyszczam się. Proszę o jakieś słowo, wsparcie, pomoc, wyjaśnienie mojego Zachowania.. Nie daje rady. A też panicznie nie chce Przytyć,nie akceptuje siebie większe, nawet teraz z BMI 16,3 :(

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że Twoje zaburzenia odżywania są wtórne i współtowarzyszą zaburzeniom depresyjnym. Masz zaniżoną samoocenę, zachwiany obraz własnej osoby, nie akceptujesz siebie, co skutkuje problemami z jedzeniem. Uważam, że powinnaś powiedzieć swojemu lekarzowi psychiatrze o problemach odżywania się. Same leki nie wystarczą. W Twoim przypadku sugerowałabym pomyśleć o psychoterapii. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...