Skocz do zawartości
Forum

potrzebuje pomocy


Gość Rafał111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał111

Nie mam pojęcia co się ze mną dzieje, jest 16 godzina a ja czuje strach, lęk, poruszam sie po domu tak jak bym był w nim pierwszy raz od już 4 lat siedze tylko w domu i wstając odrazy odczówam strach więc wpadam w koło rutyny które sobie wypracowałem kawa, komputer, jedzenie, kawa, komputer, przychodzi wieczór wtedy zaczunam odczówać złudny spokój kiedy włączam jakiś film i napije się. Nie potrafie położyć się do łóżka normalnie przed 24 i tak każdy dzień już przez 3 lata. trwa to tak długo, że gdy przy jednej kawie dziennie nie potrafiłem przesać odczówać lęku to zacząłem pić 2, a teraz już 3. zacząłem też pić co wieczór, ale raczej dla relaksu i jako elementu zapełniającego czas bo pije już rok i zacząłem bać się że wpadam w alkoholizm ale zawsze pije tyle samo, nie ważne czy to wino czy to coś mocnego a czasami tylko piwo bo nie czuje fizycznej potrzeby a raczej wypracowałem sobie taki rytuał co wieczorny, kanapki plus pół szklaneczki czyli jakieś 100ml wódki z sokiem, albo whyski z colą i jak nie wykonam tego rytuału to wtedy nie potrafie się rozluźnić i poczuć się jak człowiek, można powiedzieć, że cały dzień czekam na nadejście wieczoru, żeby być sam włączyć jakiś film napić się i zasnąć. Mam już 25 lat

Odnośnik do komentarza

Witaj Rafał111!

Jeżeli od kliku lat Twoje życie wygląda tak, jak opisałeś, to bez wątpienia potrzebujesz pomocy. Nie masz żadnych przyjaciół? W ogóle nie wychodzisz z domu? Kto robi Ci zakupy? Mieszkasz z rodzicami? Z czego się utrzymujesz? Bliscy nie dostrzegają niczego niepokojącego? Twoje zachowanie to nie tylko lęk społeczny, ale wręcz eskapizm społeczny. Powinieneś jak najszybciej skorzystać z pomocy psychologa-psychoterapeuty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Trudno wyrwać się z kręgu rutyny, przyzwyczajeń.
Jednak musisz to zrobić.
Wyjdź z domu na długi, szybki spacer, to będzie pierwszy krok do zmian.
Spaceruj tak co dzień, a z czasem pomyśl o innej formie ruchu, wysiłku fizycznego.
Może kup sobie pieska, który zmusi cię do wyjścia?
Przełam się, zmień swoje życie, to jest możliwe, tylko musisz tego chcieć.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...