Skocz do zawartości
Forum

problem z wyrażaniem emocji


Gość 3766

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkąd pamiętam mam problem w wyrażaniem emocji. Przez wiele lat bardzo się kontrolowałam i dusiłam w sobie uczucia, które wydawały mi się być wstydliwe. Byłam bardzo zamknięta w sobie i powściągliwa. Przez jakiś czas nie przeszkadzało mi to, myślałam ,że tak jest nawet lepiej, że dzięki temu jestem twarda, ale potem przez różne relacje z ludźmi a przede wszystkim w związki, zobaczyłam ciemną stroną takiego stanu. Po jakimś czasie zaczęłam nagle wybuchać agresją, złością, wyżywać się na bliskich i sprawiać im przykrość, za każdym razem, gdy ktoś poruszył jakiś mój czuły punkt czy sprawił ,że czułam się zbyt "odkryta". Próbowałam pracować nad sobą i na szczęście ta fala złości minęła, ale problem nadal jest. Nie potrafię przeżywać emocji w pełni, nadal się mocno kontroluję i nie potrafię po prostu być sobą, być naturalna czy spontaniczna. W relacjach seksualnych mogę zapomnieć o jakiejkolwiek przyjemności, bo nie potrafię pozwolić sobie na taką ekspresję i otwartość, jaka jest potrzebna przy tego typu bliskości. Często ,gdy za bardzo się rozluźnię np. przez alkohol i staję się zbyt wygadana czy wylewna, czuję się potem nieswojo, źle. Nie wiem już nawet kim jestem naprawdę. Które cechy są prawdziwe ,a które to jedynie wynik udawania i kontrolowania swojego zachowania. Jak uwolnić emocje i stać się z powrotem sobą? Jak się po prostu otworzyć i przestać udawać?

Odnośnik do komentarza

Duszenie w sobie emocji na pewno jest bardzo szkodliwe, dlatego po jakimś czasie zaczęłaś to odreagowywać tymi wybuchami złości itd. O udawaniu czegokolwiek to chyba już w ogóle nie ma co wspominać, zakładam że tego już się pozbyłaś. Skoro przez długi czas szkodziłaś swojej psychice to tak od razu się wszystko nie unormuje, musi upłynąć trochę czasu, zanim zaczniesz normalnie funkcjonować, przestaniesz kontrolować te emocje. Póki co spróbuj jakiejś relaksacji, im głębszej tym lepiej, może medytacji? Bardzo fajnie też odpręża i w ogóle działa na psychikę ruch na świeżym powietrzu, warto spróbować, zwłaszcza że ostatnio jest bardzo ładna pogoda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...