Skocz do zawartości
Forum

studia w wieku 25 lat


Gość stok_rotka90

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stok_rotka90

Chciałabym od października rozpocząć studia psychologiczne. Nie wiem tylko czy nie jestem już na nie za dojrzała (w sensie wieku). Czy jest sens studiować teraz? Czy nie jest za późno? Nauki się nie boję tylko juz kilka osób zwróciło mi uwagę ze jest za późno na taką decyzję. Oprócz tego studiuje dziennie na 3 roku socjologię. Miałam mały wybór bo byłam z naboru poprawkowego i juz nie było wolnych miejsc na psychologii na kul a później to po prostu o tym zapomniałam i jakoś mi minęły te 2 lata. Czy w moim wieku nie za późno na taką zmianę? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

NIE JEST ZA PÓŹNO!
To świetnie, że masz takie plany, koniecznie je zrealizuj. Mam nadzieję, że studia na socjologii dokończysz i zrobisz licencjat.
25 lat, to żaden "późny" wiek na studiowanie. Nie będzie żadnej przepaści wiekowej między Tobą, a pozostałymi studiującymi, wizualnej, jak sądzę także nie.
Z pewnością większość osób będzie po maturze, w wieku 19 lat. ale sama się przekonasz, że będą też starsi. Ważne, że chcesz się rozwijać.
Mam w rodzinie chłopaka 32-letniego, który w ubiegłym roku rozpoczął studia dzienne uniwersyteckie i też nie jest najstarszy, w jego grupie jest facet 40-letni.
Ludzie mają różne koleje losu, ważne, że chcesz się rozwijać i poszerzać swoje kompetencje. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Co do kierunku nie będę się wypowiadała ale co do studiowania w tym wieku już mogę:) Ja mam 30 lat i skończyłam rok temu: wsb.pl/gdansk
a dokładniej logistykę. I owszem nie mogę powiedzieć bo było ciężko i nie zawsze miałam siłę aby sprostać wszystkiemu, czyli dziecku, pracy i studiowaniu ale dałam radę jestem z siebie dumna i wiem, że można trzeba tylko bardzo chcieć i w siebie wierzyć.

Odnośnik do komentarza

też się zgadzam na naukę nigdy nie jest za późno. Moja teściowa w tym roku kończy 55 lat i postanowiłam zmienić swoje życie. Teść zmarł pół roku temu i to chyba było takim punktem zwrotnym w jej życiu. Rzuciła pracę, przeprowadziła się do Szczecina bo zawsze o tym marzyła i postanowiła założyć sklep internetowy. W tym roku zapisała sie na studia podyplomowe Biznes w internecie (.wsb.pl/szczecin/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki) Mąż się trochę z niej podśmiewa ale jak na razie sklep się rozwija, na coraz więcej zamówień. Teściowa odżyła. Skoro ona mając 50 + może rozpocząć wszystko od nowa więc ty chyba mając prawie połowę mniej możesz zrealizować swoje marzenia

Odnośnik do komentarza

Na studia nigdy nie jest za późno - a jak tego bardzo chcesz, to tym bardziej nie widzę, żeby cokolwiek miało stać na przeszkodzie :) Studiowałam z o wiele starszymi od Ciebie ludźmi i dawali sobie świetnie radę, nie wstydzili się tego ani nic i robili swoje. Nauka tak naprawdę trwa całe życie, więc nie czekaj - zapisuj się, działaj, ucz się i ciesz się tym :) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Osoby, które mają za sobą naukę na studiach I i II stopnia, czują często niedosyt wiedzy. Dobrą decyzją jest kontynuowanie nauki na studiach podyplomowych. W przypadku ukończenia studiów pedagogicznych ciekawym wyborem jest kształcenie się w zakresie logopedii. Dlaczego warto wybrać właśnie tę specjalność?

 

 

__________________________________

Logopedia – dlaczego warto wybrać właśnie ten zawód?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...